• Konkurs kaligraficzny

• 30.11.2023 uczniowie klas VII wzięli udział w konkursie kaligraficznym z języka rosyjskiego. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów sztuki pięknego pisania i nawyku poprawnego łączenia liter w języku rosyjskim oraz wybranie Mistrza Kaligrafii. Organizatorem konkursu jest Pani Kamila Kawska. Wyniki wkrótce.

• Gazetka szkolna dotycząca dopalaczy

• Pedagog szkolny Agnieszka Szczygielska- Mizera z pedagogiem specjalnym- Joanną Meger oraz psychologiem szkolnym przygotowały gazetkę szkolna dotyczącą dopalaczy i uzależnień. Panie pedagog przekazały wychowawcom klas 5-8 scenariusze zajęć do zrealizowania na zajęciach wychowawczych

• Zajecia w świetlicy

• Dziś w świetlicy przeprowadziliśmy dwa eksperymenty naukowe z wodą. Do doświadczeń użyliśmy szklanki, wody, łyżki, soli oraz ołówka i jajka. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego ołówek w wodzie wygląda jak złamany oraz dlaczego jajko pływa na powierzchni w słonej wodzie, a w zwykłej jest na dnie. Koordynatorami innowacji są Pani Kamila Kawska oraz Marek Józefowicz

• Scrapbooking na zajęciach

• W tym tygodniu na zajęciach korekcyjno- kompensacyjnych z p. Joanną Meger dzieci wykonywały świąteczne kartki metodą scrapbooking.

Scrapbooking to forma rękodzieła polegająca na ozdabianiu kartek, pudełek czy albumów za pomocą wycinanek, naklejek i wielu innych elementów. Tą techniką można wykonać efektowne zaproszenia ślubne, kartkę urodzinową, album ze zdjęciami, bullet journal i wiele innych.

Technika ta usprawnia motorykę małą, kształtuje wyobraźnię przestrzenną. Jest to również wspaniała forma artterapii.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy

• Dzień Pluszowego Misia

• W dniu 24.11 klasy 1-3 uczciły Święto Pluszowego Misia. Już od rana uśmiechnięte maluchy przybyły do szkoły trzymając w ramionach przeróżne pluszaki. W każdej z klas dzieci mogły się pochwalić swoimi maskotkami. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszystkie młodsze klasy udały się na małą sale. Były zabawy z chustą animacyjną, quizy tematyczne oraz tańce z pluszowymi ulubieńcami. Dzieci bawiły się świetnie. Szczęśliwe kontynuowały później dalsze lekcje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

• Andrzejki

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gardei, rodzice oraz społeczność uczniowska dziękują za zorganizowanie Andrzejkowego Pikniku Integracyjnego, który odbył się na zakończenie projektu: Centrum Wsparcia Usług Społecznych w Gminie Gardeja. Dziękujemy Fundacji Wspierania Rozwoju „Lider”- p. Edycie Jaworskiej, oraz Wójtowi Gminy Gardeja p. Kazimierz Kwiatkowski, p. Katarzynie Reguła- Lubińskiej i p. Anna Kowalczyk

Aktywność Placówek Wsparcia Dziennego współfinansowane ze środków projektu: Centrum Wsparcia Usług Społecznych w Gminie Gardeja, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020

• Andrzejki

• Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski organizują w dniu 23 listopada zabawę andrzejkową dla uczniów klas I-VIII. Zabawa odbywać się będzie od godziny 16 do 19 w budynku naszej szkoły.

Wśród atrakcji animator i zabawy andrzejkowe, kreatywny kącik, drobne przekąski i napoje oraz oczywiście wróżby. Pamiętajcie o zgodach, które zostały rozdane w każdej klasie. Zapraszamy

• Dzień pracownika socjalnego

•

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego. Uczniowie odwiedzili Ośrodek Pomocy Społecznej i złożyli wszystkim pracownikom życzenia. Pani kierownik wręczyli kwiaty. W podziękowaniu otrzymali dużo słodkości i życzliwości od pracowników. Dziękujemy.

• Konkurs

• Świetlica ogłasza konkurs dla klas I-VIII NAJŁADNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA. Termin wykonania 15 grudnia.

• Edukacja polonistyczna

• W klasie VIIa na lekcji języka polskiego pod okiem polonistki Pani Joanny Maciaszczyk uczniowie przygotowali ciekawe gry dydaktyczne związane z omawianą lekturą " Balladyną" Juliusza Słowackiego. Gry z powodzeniem zostaną wykorzystane na dodatkowych zajęciach, lub podczas powtórek w klasie VIII.

• Wyjazd do teatru w Kwidzynie

•

20 października bieżącego roku uczniowie klas 6a, 7a i 7b uczestniczyli w wyjeździe do teatru w Kwidzynie. Mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Sherlock Holmes: Studium w Szkarłacie” stworzonego specjalnie dla młodej widowni. To tajemnicze i pełne intryg przedstawienie przeniosło ich w świat niesamowitych zagadek i detektywistycznych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu ciekawych efektów dźwiękowych i świetlnych, teatrowi cieni uczniowie mogli doświadczyć emocji i przygód razem z Sherlockiem Holmesem i doktorem Watsonem.