Gardeja

Nawigacja

 • Wystawa świeczek

  Wystawa świeczek

  10 grudnia chętni uczniowie z klas 7-8 zaprezentowali wystawę własnoręcznie wykonanych świec z prostych substancji chemicznych, które każdy posiada w swoim domu. Uczniowie wykazali się pracowitością i kreatywnością. Pomysłodawcą wystawy jest nauczycielka chemii p. Beata Żmurek

 • Mikołajki w naszej szkole

  Mikołajki w naszej szkole

  Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Zgodnie z tradycją, 6 grudnia uczniowie naszej szkoły spotkali się z  Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości. Zanim jednak uczniowie otrzymali upominki, musieli zaśpiewać kolędę. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

 • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY,,BARWY JESIENI"

  GMINNY KONKURS PLASTYCZNY,,BARWY JESIENI"

  Troje uczniów naszej szkoły Zofia Poźniak z klasy IIa , Marta Szrubkowska z klasy IIa i Kacper Kowalczyk z klasy IIIb wzięli udział w XI EDYCJI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO,,BARWY JESIENI”, który odbył
  się dnia 28 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Otłowcu. Prace dzieci zostały wyróżnione i nagrodzone. Celem konkursu było m.in. ukazanie sposobów wspólnego spędzania czasu z rodziną oraz budzenie szacunku
  do członków rodziny i właściwa komunikacja między nimi.

 • Wycieczka do Smykolandii

  Wycieczka do Smykolandii

  03.12.2019r uczniowie klasy Ib i IIIb  ze szkoły w Gardei  wybrały się na wycieczkę
  do SMYKOLANDII w Kwidzynie.  Celem naszej wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę.

   Uczniowie uczestniczyli w warsztatach:

  - wykonanie aromatycznego świątecznego mydełka,

  - komponowanie słodkiego rożka.

   Ale największą frajdę wywołały odwiedziny Świętego Mikołaja i upominki, z którymi przybył. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody
  i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Na koniec pobytu,  chętnym dzieciom pomalowano twarze, a każdy z uczniów otrzymał balonik. Dzieci  były zachwycone poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.
  Organizator: Beata Matias   Marzena Janusiewicz                                                                                                

 • Konkurs "Kocham Cię Polsko"

  28 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Nebrowie Wielkim została podsumowana XIII edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Kocham Cię Polsko”. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie zainteresowań literackich u uczniów. Na konkurs wpłynęło z całego powiatu   67 wierszy.  Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice  klasy IIa.

  Rozalia Wróblewska

  Blanka Szymańska

    

  Gratulujemy uczniom sukcesu, cieszymy się, że wśród uczniów naszej szkoły, są być może przyszli poeci.

 • Zbiórka dla podopiecznych OTOZ Animals Kwidzyn

  Zbiórka dla podopiecznych OTOZ Animals Kwidzyn

  Już po raz kolejny rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę dla podopiecznych OTOZ ANIMALS KWIDZYN. Zbieramy wszystko co może się przydać  bezdomnym zwierzętom, czyli karmę suchą i mokrą, koce, ręczniki, kojce, kuwety, żwirek, przysmaki, zabawki, smycze, obroże. Wyżej wymienione rzeczy  można przynosić do biblioteki lub do organizatorów zbiórki.

  Uczniowie, którzy wezmą udział w naszej akcji otrzymają w nagrodę dodatnie punkty z zachowania.

  Zbiórka trwa do 20 grudnia 2019 r.

  Jednocześnie w bibliotece szkolnej trwa MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA. Całkowity dochód z loterii  zostanie przekazany na konto OTOZ ANIMALS KWIDZYN na leczenie bezdomnych psów i kotów.

                                                                                                                                                                 Zapraszamy

  Organizatorzy:     WIOLETA KLEPACKA

                                                         WIOLETTA ZABORSKA

                                                         DOMINIKA SKOCZYLAS

 • Zabawa andrzejkowa klas I-III

  Zabawa andrzejkowa klas I-III

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

  Dnia 29.11.2019 r w godz.8.00-11.00 w GOK-u odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klas I – III SP
  w Gardei, którzy wraz z wychowawcami przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie mogli wyczytać z kart  jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.  Zabawę uświetniły przeboje muzyczne, do których tańczyły i bawiły się dzieci wspólnie z opiekunami. Wszyscy zadowoleni bezpiecznie wrócili do szkoły. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie zabawy andrzejkowej: Marzena Janusiewicz i Beata Matias.

 • DZIEŃ ŁĄCZNOŚCIOWCA

  DZIEŃ ŁĄCZNOŚCIOWCA

  W dniu 18.10.2019r. uczniowie z naszej szkoły odwiedzili pracownika Poczty Polskiej z okazji Dnia Łącznościowca. Złożyli życzenia pomyślności i satysfakcji z wykonywanych zadań oraz wręczyli laurkę      i kwiatka.

   

 • Dzień pracownika socjalnego

  Dzień pracownika socjalnego

  Z okazji Światowego Dnia Pracownika Socjalnego uczniowie naszej szkoły 21.11.2019r. odwiedzili GOPS w Gardei. Złożyli życzenia wszystkim pracownikom i wręczyli kwiaty oraz laurki. Dzień 21 listopada ustawowo ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego. Jest on wielkim świętem pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Jest także formą wyróżnienia oraz sposobem promowania zawodu pracownika socjalnego. Przecież pracownik socjalny jest osobą, która daje wsparcie, gdy wszystko inne zawodzi.

   

 • Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością.

  Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością.

  Chociaż wielu ludzi w to nie wierzy i uważa za przesadzone, to osobiście uważam, że zawsze to, co dajesz światu wraca do ciebie. W tej czy innej postaci dobro, którym się podzielisz, wróci do ciebie, czasem w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewasz. Chcemy serdecznie podziękować za dar serca wszystkim tym , którzy podzielili się z osieroconymi dziećmi , których rodzice zmarli w Hospicjum- słodkim darem na Święta Bożego Narodzenia. Niech ten piękny prosty gest pomocy drugiemu będzie dla nas wszystkich wartością najważniejszą w dzisiejszym świecie. Szczególnie dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia ks. Sławomirowi oraz  Panu Dyrektorowi  Zbigniewowi Guzmanowi .

 • Bohater On

  Bohater On


 • Spektakl profilaktyczny: "Mówimy nie! uzależnieniom".

  26 listopada w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów klas: 8A oraz 7A w ramach tygodnia profilaktyki uzależnień. W pierwszej części uczniowie przedstawili scenkę antynikotynową, w której w żartobliwy sposób ukazano szkodliwość palenia, w tym e- papierosa. Dalsza część dotyczyła problemu narkomanii. Uczniowie zarówno w tekście jak i w piosence podkreślili zgubny wpływ narkotyków. Trzecia, ostatnia część to sąd nad alkoholem. Uzależniony oskarżony zostaje skazany na likwidację w celu uratowania społeczeństwa. Spektakl kończy się utworem zespołu Ich Troje: „Tato nie pij” oraz hasłem podkreślającym wartość życia bez nałogów.

  Nad całością przedstawienia czuwała pani Agnieszka Szczygielska – Mizera, pedagog szkolny.

 • Wyjazdy do teatru w Grudziądzu

  Wyjazdy do teatru w Grudziądzu

  W listopadzie uczniowie klas IV-VII wzięli udział w przedstawieniach profilaktycznych
  w grudziądzkim teatrze. Spektakl „Internetowy porywacz” wprowadził nas w  niebezpieczny świat internetu
  i przestrzegł przed tym, że nie należy  ufać osobom tam poznanym, bo nigdy tak naprawdę nie wiemy kto znajduje się po drugiej stronie monitora. Drugi spektakl „Like Fake. Historia, której nie było” to opowieść o hejcie, wyśmiewaniu i ocenianiu. O tym jak łatwo być kimś innym w internecie i jak często czujemy się beztroscy w wydawaniu osądów. Spektakl poruszał także problematykę uzależnień
  i niepełnosprawności zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych.

  Wyjazdy odbyły się w ramach szkolnego tygodnia profilaktyki uzależnień. Zorganizowała
  i współfinansowała je  GKRPA w Gardei.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

   

  „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

   

  25 listopada to święto jednej z ulubionych dziecięcych zabawek – „Dzień Pluszowego Misia”.

  Uczniowie klas I-III uroczyście obchodzili ten dzień. Szkolne korytarze pełne były ukochanych, kolorowych, małych i dużych pluszaków.

  Na małej sali gimnastycznej odbyły się gry i zabawy prowadzone przez panie: Wioletę Klepacką i Jolantę Kistowską. Spośród dzieci wyłonione zostały trzy drużyny, które reprezentowały je podczas poszczególnych konkurencji.  Drużyny wraz z kapitanami musiały zmierzyć się z: zagadkami, rozpoznaniem fragmentów muzycznych z popularnych bajek,
  a także z malowaniem wizerunku misia.

  Konkurs wygrała drużyna „Misia Koralgola”, której przewodniczyła pani wicedyrektor Sylwia Mazurek. Tuż za nią, na drugim miejscu znalazła się drużyna „Kubusia Puchatka”,
  na której czele stała pani Dominika Skoczylas. Trzecie miejsce należało do drużyny „Misia Uszatka” pod wodzą pana Piotra Schaefera.

  Na koniec wszystkie dzieci uczestniczyły w tańcach i zabawach z chustą animacyjną.

  Organizatorkami były wychowawczynie klas I-III.

 • Biwak harcerzy

  Biwak harcerzy

  W dniach 22 – 23 listopada 23 SWDH „Bezimienni” miała biwak, podczas którego odbyły się zajęcia „BohterOn”. Harcerze min. rysowali komiksy o Powstaniu Warszawskim oraz wykonywali kartkę dla Powstańca. Pamiętamy!

 • Próbny alarm pożarowy

  Próbny alarm pożarowy

  Pod koniec października w naszej szkole odbył się  próbny alarm pożarowy. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie podczas lekcji usłyszeli sygnał alarmowy, oznajmiający pożar w obiekcie. Po krótkiej chwili w szkole zjawiła się jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Kwidzyna oraz strażacy z OSP Gardeja. Rozpoczęto ewakuację szkoły, nauczyciele wyprowadzali dzieci w wyznaczone miejsce zbiórki, natomiast dyrektor szkoły sprawdzał czy wszystkie pomieszczenia zostały opuszczone i czy wszyscy są bezpieczni. Okazało się, że jeden z nauczycieli zasłabł i konieczna była ewakuacja nieprzytomnego przez strażaków. Cała akcja przebiegła sprawnie. Wspólne ćwiczenia strażaków z PSP  i OSP odbyły się wzorowo, a uczniowie, nauczyciele, oraz pracownicy obsługi przećwiczyli ewakuację, która w ocenie strażaków przebiegła bardzo profesjonalnie.

 • Konkurs informatyczny Bóbr

  Konkurs informatyczny Bóbr

  Sprawozdanie z Konkursu Informatycznego "Bóbr" - zawody XIV edycji

  Zawody XIV edycji Konkursu Informatycznego "Bóbr" odbyły się w Polsce w dniach 12, 13, 14, 15 listopada 2019 rokuBóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebrasz zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras.

  Cele konkursu

  Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
  W szczególności konkurs ma na celu:

  • zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,

  • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,

  • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,

  • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

  Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

  Zadania konkursowe

  Zadania mają charakter testowy,. należy wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród czterech możliwych lub wykonać inne czynności, o których jest mowa w zadaniu.

  Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

  Jak co roku, również w Konkursie Informatycznym Bóbr w roku szkolnym 2019/2020 wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gardei. Za prawidłową organizację, przebieg konkursu i kwalifikację uczestników do konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele informatyki: Maria Skalska, Dariusz Koszyńskil i Beata Żmurek

  W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej w następujących kategoriach:

  uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej - Junior

  6 uczniów

  uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej - Beniamin

  7 uczniów

  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej –Skrzat

  4 uczniów

   

  Zadania z poprzednich edycji Konkursu są udostępnione na bezpłatnej platformie edukacyjnej dzwonek.pl (www.dzwonek.pl). Wszystkich zainteresowanych konkursem zachęcamy do zapoznania się z nimi i spróbowania swoich sił.

 • Pasowanie na Świetlika

  Pasowanie na Świetlika

  19  listopada 2019r.  dla wszystkich uczniów klas pierwszych odbyło się Pasowanie na Świetlika. Aby dołączyć do gromady świetlicowej, pierwszoklasiści w obecności  dyrekcji szkoły, rodziców, starszych koleżanek i wychowawców musieli przejść różne próby: sprawności, smaku, wygimnastykowania języka, śmiechu oraz zabawy.

  Po zaliczeniu wszystkich prób  Pan Dyrektor- Zbigniew Guzman dokonał uroczystego Pasowania na Świetlika wszystkich uczniów klasy I. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Pasowanie zorganizowały Panie: Marzena Grabowska oraz Wioletta Zaborska. Uczniowie, którzy pomagali w przebiegu imprezy: Wiktoria Żur kl. VIIIa, Godlewska Marta kl. VIIIa, Wiktoria Wal kl. VIIIa, Martyna Nizio kl. Va oraz
  Julia Cykał kl. Va. Dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc i zaangażowanie.

 • Gminny Konkurs Plastyczny „Dla Niepodległej”

  Gminny Konkurs Plastyczny „Dla Niepodległej”

   20.11.2019r w naszej szkole odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu  Plastycznego „Dla Niepodległej”. Na konkurs wpłynęło 27 prac uczniów klas I-III ze szkół naszej gminy. Prace były ocenione i nagrodzone przez komisję. 

   

  Komisja przyznała:

  I miejsce- Łucja Banaszewska  kl. III,  Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem.

  Opiekunem była pani  Elżbieta Reowicz.

   

  II miejsce- Lena Dobrzyńska  kl. III, ,  Szkoła Podstawowa w Otłowcu.

  Opiekunem była pani Marta Schaefer.

   

  III miejsce- Marcelina Woźniak  kl. II,  Szkoła Podstawowa w Cyganach. 

  Opiekunem była pani  Anna Kowalczyk

   

  III miejsce- Marta Szrubkowska  kl. IIa, Szkoła Podstawowa w Gardei,

  Opiekunem była pani  Wioleta Zaborska.

   

  Wyróżnienia:

   

  1. Nikola Adam  kl.III,   Szkoła Podstawowa w  Czarnem Dolnem.

  Opiekunem była pani  Elżbieta Reowicz

   

  1. Agnieszka Dąbkowska  kl.II ,   Szkoła Podstawowa w Otłowcu.

   Opiekunem była pani  Agnieszka Nowak

   

   

  1. Amelia Kłos kl.II,  Szkoła Podstawowa w Cyganach.

   Opiekunem była pani  Anna Kowalczyk.

   

      Wszyscy uczestnicy biorący udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „Dla Niepodległej” oraz Gminnym Konkursie Plastycznym „Dla Niepodległej” otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów, które wręczyli: Wójt Gminy Gardeja Kazimierz Kwiatkowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Zbigniew Guzman. Na zakończenie dzieci i opiekunowie zostali zaproszeni  na słodki poczęstunek i napoje. 

        Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a opiekunom za wspaniałe przygotowanie  uczniów do występów. Cieszymy się z zainteresowania naszym przeglądem i konkursem. Liczymy na udział w  kolejnej  edycji „Dla Niepodległej” za rok.

   

                                                                                                Organizator:   Beata Matias 

   Marzena Grabowska.

 • Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

  Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

   Dnia 20 listopada 2019r w Szkole Podstawowej w Gardei odbył się Gminny Przegląd   Piosenki Patriotycznej, którego celem jest popularyzowanie  oraz rozwijanie wrażliwości na piękno muzyki i przekaz treści zawartych w utworach o tematyce patriotycznej. Organizatorami były Pani  Beata Matias oraz Pani Marzena Grabowska.

  Współorganizatorem była  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej
  w Gardei.  Uroczystość otworzył Pan Dyrektor Zbigniew Guzman, który przywitał zgromadzonych gości: Wójta gminy Gardeja Kazimierza Kwiatkowskiego, nauczycieli, uczniów oraz rodziców.    

  W przeglądzie wzięło udział 11 uczniów klas I-III ze szkół gminy Gardeja.

   

  Szkoła Podstawowa w Otłowcu

  1. Wiktoria Łapkiewicz kl.III, piosenka pt.  „Co to jest Niepodległość”.

   Opiekunem była pani Marta Schaefer.

   

  1. Iza Stęplowska  kl.II, piosenka pt. ”Flaga Polski”.

  Opiekunem była pani Agnieszka Nowak.

   

  Szkoła Podstawowa w Czarnem Dolnem

  1. Julia Barańska kl.I, piosenka pt. „Rozkwitały pąki białych róż”, 

  Opiekunem była pani Izabela Topolewska.

   

  1. Nikola Adam kl.III, piosenka pt. „”Wojenko, wojenko”,

   Opiekunem była pani Elżbieta Reowicz.

   

  1. Amelia Janik  kl.II, piosenka pt. „Piechota”, 

  Opiekunem była pani Sylwia Blumkowska.

   

  Szkoła Podstawowa w Cyganach

  1. Dominika Gołębiewska kl.III, piosenka pt. „Wojenko, wojenko”,

   Opiekunem była pani Elżbieta Zielińska.

  1. Amelia Kłos kl.II, piosenka pt. „Niepodległa, niepokorna”,

   Opiekunem była pani  Anna Kowalczyk.

  1. Lena Zawadzka kl.I, piosenka pt. „Otwórz oczy”, 

  Opiekunem była pani  Anita Pielak.

  Szkoła Podstawowa w Gardeja

  1. Magdalena Jaworowicz kl.IIa, piosenka pt. „Rozszumiały się wierzby płaczące”, 

  Opiekunem była pani Wioleta Zaborska.

   

  1. Kinga Tomaszek kl.Ib, piosenka pt. „Pierwsza Brygada”,

  Opiekunem była pani Beata Matias.

   

  1. Michał Kowalewski kl.IIIb, piosenka pt. „ Pałacyk Michla”, 

  Opiekunem była pani  Marzena Janusiewicz.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć