Gardeja

Nawigacja

 • Konkurs Kuratoryjny z Chemii

  Konkurs Kuratoryjny z Chemii
  Wielki sukces naszej uczennicy Julity Walczak która przechodząc   przez wszystkie etapy (gminny, powiatowy) konkursu Kuratoryjnego  zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego gdzie konkurowała z uczniami z całego pomorza. Konkurs  odbył się 14.III.2019 w Zespole Szkół nr.1 w Sopocie.
  Serdecznie gratulujemy!
 • Powitanie wiosny
  27.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitanie wiosny.

 • Powitanie wiosny w klasach I-III

  Powitanie wiosny w klasach I-III

  21.03.2019r. w Szkole podstawowej w Gardei, w kl. I-III odbyła się uroczystość z okazji pożegnania zimy i powitania wiosny. Pięknie ubrane Marzanny wyruszyły wraz z dziećmi do szkolnego ogrodu. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie żegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Nasza Marzanna została spalona w ogrodzie szkolnym. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha dzieci i zostanie z nami na dobre.

 • Wycieczka do Kinoteatru

  Wycieczka do Kinoteatru

        19.03 2019r.uczniowie kl. I-III uczestniczyli w wycieczce do KINOTEATRU w Kwidzynie, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Przygody kota. Mądrość pokoleń” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru In-Art. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że ludzie z różnych pokoleń mogą się od siebie wiele nauczyć. Dzieci z zapartym tchem oglądały występy aktorów, którzy wcielali się w różne role. Uwagę przykuwała dekoracja, kostiumy bohaterów i muzyka. Na twarzach dzieci gościł uśmiech i radość. Wszyscy zadowoleni bezpiecznie wrócili do szkoły.

 • Bricks 4 Kidz

  Bricks 4 Kidz

  W poniedziałek 18.03.2019 r w klasach I-III odbyły się zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO. W ramach prezentacji przedstawiciel firmy Bricks 4 Kidz przeprowadził zajęcia warsztatowe w oparciu o innowacyjny program polegający na tworzeniu wyjątkowych konstrukcji . Dzieci mogły rozwijać kreatywność , sprawność manualną, myślenie przestrzenne, a przede wszystkim współdziałać w grupie i przestrzegać organizacji czasu pracy. Wszyscy ochoczo podejmowali wyznaczone  zadania, konstruując i  bawiąc się przy tym doskonale.

 • Konkurs trzymaj formę

  Dnia 11.03.2019r. przystąpiliśmy do konkursu o zdrowym stylu życia, organizowanego w ramach programu „Trzymaj formę”. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat żywienia i wpływu aktywności fizycznej na zdrowie.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Natalia Palczewska kl. VII b,

  Wiktoria Zieleniewska kl. VII b,

  Emilia Żur kl. VIII b,

  Natalia Kowalska kl. VIII b,

  Weronika Bruszczak kl. III A,

  Wiktoria Willma kl. IIIA,

  Oliwia Nakonieczna kl. III A,

  Oliwia Kopecka kl. III A,

  Natalia Milda kl. III B,

  Emilia Semczuk kl. IIIB.

  Uczniowie rozwiązywali test on-line. Test składał się z 40 pytań wybranych losowo dla każdego ucznia. Życzymy powodzenia.  

   

 • Światowy Dzień Liczby Pi
  19.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Liczby Pi.

 • Światowy Dzień Liczby Pi

  Światowy Dzień Liczby Pi

  Obchody Światowego Dnia Liczby Pi stały  się w naszej szkole już tradycją. Dzień ten przypada 14 marca, a wynika to stąd, że najczęściej stosowane przybliżenie liczby Pi to 3,14.
  Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IIIA (Dominika Sabiszewska, Daria Kaczmarska, Oliwia Kopecka, Michał Willma, Maciej Gudowski). Przedstawili wiele ciekawostek o liczbie Pi oraz zaprezentowali historię starożytnego uczonego z Samos - Pitagorasa. W jego rolę wcielił się Michał Willma. Odbył się też quiz wiedzy o Pitagorasie, który wygrał Maciej Schaefer - uczeń klasy IIIA. Klasy biorące udział w apelu przygotowały plakaty. Następna edycja Święta Matematyki już za rok

 • Pomorska Liga Unihokeja
  16.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomorskiej Lidze Unihokeja.

 • Pomorska Liga Unihokeja

  Pomorska Liga Unihokeja

  Nasi chłopcy z 5 klasy, ze sportowej klasy o profilu unihokeja oraz chłopcy z Trumiej wspólnie brali udział w Pomorskiej Lidze Unihokeja. W lidze wystartowało 8 drużyn z woj. pomorskiego oraz jedna z woj. warmińsko- mazurskiego. Liga składała się z trzech turniejów, dwóch eliminacyjnych oraz turnieju finałowego z, którego dwie najlepsze drużyny awansowały do ogólnopolskiego finału unihokeja w kategorii młodzika.  Do turnieju finałowego pomorskiej ligi unihokeja awansowały 4 pierwsze zespoły z turniejów eliminacyjnych. Po pierwszym turnieju eliminacyjnym nasi chłopcy zajmowali dopiero 7 miejsce ale nie mieli dużej straty punktowej do miejsca premiowanego awansem. Aby jednak awansować do finału wojewódzkiego musieli w drugim turnieju wygrać wszystkie mecze. Nie było to wcale takie łatwe ponieważ mieliśmy grać z drużynami z Gdańska, Gdyni oraz z Żabiego Rogu a każde najmniejsze potknięcie eliminowało nas z pierwszej ”4". Chłopcy stanęli jednak na wysokości zadania, wygrali wszystkie mecze i zameldowali się w finale wojewódzkim pomorskiej ligi unihokeja. Turniej finałowy odbył się w Gdyni, wzięły w nim udział poza naszą drużyną zespoły z Kramarzyn, Gdyni oraz Żabiego Rogu .Pierwszy mecz graliśmy z zespołem z Gdyni ubiegłorocznymi mistrzami Polski. Po bardzo dobrej i wyrównanej grze przegraliśmy niestety 2-1. Drugi mecz graliśmy z zespołem z Kramarzyn, który miał podobny przebieg jak poprzedni. Był bardzo wyrównany i szybki. Obydwa zespoły walczyły bardzo ambitnie. Na tablicy wyników aż do ostatniej minuty 3 tercji widniał wynik 1-1. Wtedy to po niedokładnym wybiciu naszego obrońcy piłeczkę przejął zawodnik z Kramarzyn i na 40 sekund przed końcem meczu strzelił zwycięską bramkę. Trzeci mecz nie miał już większego znaczenia dla układu tabeli. Nasi chłopcy w trochę zmienionym składzie przegrali 6-3 i ostatecznie zajęli 4 miejsce w wojewódzkim finale ligi unihokej w kategorii młodzika.Był to pierwszy występ naszych młodych zawodników w lidze, do awansu brakowało bardzo niewiele. Chłopcy walczyli bardzo ambitnie, z pełnym zaangażowaniem. Udział w lidze brali: Janek Ginter, Bartek Górski, Oliwier Grzenkowicz, Dominik Celmer, Kuba Jankowski, Dominik Kołodziej, Bartek Kowalewski, Filip Maron, Adrian Flisek, Adam Zalewski, Patryk Rycharski, Janek Kugler, Kuba Milda, Dominik Krzywania.

 • Pomoc Afryce

  Pomoc Afryce

  Szkolne koło Caritas przystąpiło da akcji „Pomoc Afryce”.W każdą środę  Wielkiego Postu będziemy wspierać głodujące dzieci. Wolontariusze SKC będą sprzedawać domowe wypieki.Nie żałujmy grosza, wspierajmy swoim gestem tych, którzy są naszymi braćmi.

  Dziecko w Afryce subsaharyjskiej ma najmniejsze na świecie szanse na przeżycie pierwszego miesiąca życia. Najwięksi zabójcy są banalni – zapalenie płuc i biegunki. 21 tysięcy dzieci poniżej piątego roku życia umarło w Afryce każdego dnia w roku 2010 (3 mln 700 tysięcy rocznie). Największa śmiertelność dzieci ma miejsce w Afryce subsaharyjskiej, gdzie jedno na 8 dzieci umiera. To średnio 17 razy więcej niż w krajach rozwiniętych. 11 proc. tych śmierci ma miejsce w Nigerii

 • Konkurs o Prymasie Tysiąclecia

  Konkurs o Prymasie Tysiąclecia

  Miło jest nam poinformować, że dwie osoby z naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego XXIII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej – KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA

  0la Pawelec

  Emilia Żur

 • kartki świąteczne
  17.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii kartki świąteczne.

 • Konkurs grafiki komputerowej – „Kartka świąteczna”

  Konkurs grafiki komputerowej – „Kartka świąteczna”

  W miesiącu styczniu 2019 roku odbyła się kolejna edycja konkursu informatycznego dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Gardei z zakresu grafiki komputerowej. Tematem pracy było zaprojektowanie kartki okolicznościowej (kartki świątecznej, przy wykorzystaniu programu graficznego Paint).

  Celem konkursu było:

  • Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych uczniów.
  • Stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej.
  • Rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowania wiedzy w praktycznym działaniu.
  • Stworzenie uczniom możliwości do sprawdzenia własnego poziomu wiedzy
   i umiejętności z zakresu informatyki.

  W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Gardei.

  W ocenie prac brane pod uwagę były następujące elementy:

    • odpowiednio dobrana tematyka,
    • układ estetyczny wykonanej pracy,
    • zastosowanie poznanych narzędzi do tworzenia rysunków na zadany temat,
    • tworzenie napisów.

  Jury w składzie:

  Piotr Schaefer

  Maria Skalska

  Dariusz Koszyński

  oceniło prace plastyczne przygotowane przez uczniów i przyznało nagrody:

   

   

  • Natalia Twardowska                                    klasa 4a                I miejsce
  • Oskar Warchlewski                                     klasa 4a                II miejsce
  • Weronika Arbszajtys                                   klasa 5b                III miejsce

   

  Wyróżnienia

   

  • Amelia Plitt                                                 klasa 6a
  • Bartek Celmer                                             klasa 4a
  • Daria Aksan                                                 klasa 6b
  • Dominik Kołodziej                                      klasa 5b
  • Jan Pipczyński                                             klasa 4a
  • Miłosz Baranowski                                     klasa 6a
  • Wiktoria Aksan                                           klasa 6b

   

 • Dzień kobiet
  17.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kobiet.

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Kolejny raz uczniowie pod czujnym okiem polonistek: Joanny Dubas – Jaworowicz i Joanny Maciaszczyk przygotowali Wybory Miss Szkoły Podstawowej w Gardei. W role kandydatek do tego tytułu wcielili się uczniowie. Konkurs rozpoczął się od autoprezentacji uczestniczek. Każda z pań powiedziała kilka słów o sobie.
  W kolejnych konkurencjach kandydatki  miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne i aktorskie (reklama wybranego produktu). Zgromadzona społeczność szkolna była pod wrażeniem wszystkich dziewcząt biorących udział
  w konkursie. Jury w składzie: Dyrektor szkoły Zbigniew Guzman oraz nauczyciele : Janusz Kowalski i Piotr Schaefer, po krótkich obradach podjęło decyzję.
  Tytuł Miss SP w Gardei zdobyła Grażyna Bąk, natomiast Miss Gracji została Michalinka.

 • Powiatowy Konkurs Walentynkowy

  Powiatowy Konkurs Walentynkowy

  Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Walentynkowego podsumowana. W tym roku na liście laureatów znalazła się Daria Kaczmarska, uczennica klasy IIIA gimnazjum. Daria napisała wiersz pod hasłem ,,Uczucia słowem malowane” i przekonała  jury, że ma talent poetycki. Serdecznie gratulujemy!

   

  Powiatowy Konkurs Walentynkowy - Obrazek 1Powiatowy Konkurs Walentynkowy - Obrazek 2

 • Żołnierze Wyklęci
  10.03.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żołnierze Wyklęci.

 • Liga zadaniowa finał wojewódzki

  Liga zadaniowa finał wojewódzki

  Dwoje uczniów Szkoły Podstawowej w Gardei zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu „Liga zadaniowa”. Konkurs ten jest organizowany przez Ośrodek Doradztwa Zawodowego w Słupsku dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

  Uczennica Dominika Sabiszewska zakwalifikowała się z zakresu kompetencji społecznych. Uczeń Cezary Arszyński zdobył kwalifikację z zakresu fizyki oraz z informatyki.

  Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się ogółem:

  - 26 uczniów z informatyki,

  - 25 uczniów z fizyki,

  - 50 uczniów z zakresu kompetencji społecznych.

  Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 29/30 marca.

  Trzymamy kciuki !

 • Dnia 1 marca 2019r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny poświęcony pamięci bohaterów, którzy oddali życie za wolną Polskę. Harcerze z drużyny „Bezimienni” wygłosili apel poległych. Na koniec przedstawiono prezentację multimedialną o niezłomnych. Program przygotowali: Joanna Dubas- Jaworowicz, Joanna Maciaszczyk, Marek Józefowicz i Aneta Walczak.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć