• Dzień babci i Dziadka klas II

• 23 stycznia odbył się Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez uczniów klas II pod opieką Pani Magdaleny Plewki i Wiolety Klepackiej. To już kolejne występy naszych najmłodszych uczniów. Emocjom i wzruszeniom nie było końca. Po występach dzieci, swoją chwilę na scenie miała również jedna z Babć. Po części oficjalnej był poczęstunek i możliwość zrobienia zdjęć z wnuczkiem lub wnuczką.

• Dzień Babci i Dziadka w klasie I

• 22 stycznia uczniowie klasy I pod czujnym okiem wychowawcy Jolanty Kistowskiej przygotowali program artystyczny skierowany do Babć i Dziadków. Na zaproszonych gości czekał poczęstunek i niezwykły program słowno- muzyczny przygotowany przez dzieci. Niezwykle wrażenie wywarła na wszystkich inscenizacja " Rzepki". Babcie i Dziadkowie byli niezwykle wzruszeni i zadowoleni oglądając najmłodsze pokolenie.

• Dzień Babci i Dziadka w klasach III

• 19 stycznia klasy III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały Dzień Babci i Dziadka. Na wydarzenie zaproszono babcie i dziadków. Część artystyczna wzruszyła całą widownie, szczególne wrażenie wywołał taniec z szarfami. Po występach na wszystkich czekał poczęstunek oraz budka fotograficzna

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 28.01.2024. Z tej okazji Samorząd Uczniowski organizuje loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dla dzieci i dorosłych- cel tegorocznej orkiestry.Prosimy o przynoszenie do szkoły niezbędnych fantów: książek, płyt, maskotek, biżuterii oraz innych przedmiotów do 24.01.2024.Organizatorzy

• Wizyta policjantów

• W miniony poniedziałek odwiedzili nas przedstawiciele Posterunku Policji w Gardei -aspirant sztabowy pani Justyna Alicka – Kierownik Posterunku w Gardei i sierżant sztabowy, pan Mateusz Mokwa. Uczniowie klasy 1 uczestniczyli w spotkaniu pt. „Bezpiecznie zimą”. Natomiast uczniowie klasy 8 pt. „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Były to spotkania edukacyjne, przeprowadzone w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy za lekcje dotyczące naszego bezpieczeństwa.

• Sukces naszego ucznia

• Miło nam poinformować, że Kornel Kowalczyk- uczeń klasy VIII awansował do finału wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z geografii. Finał odbędzie się 16 lutego w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

• Rozstrzygnięcie konkursu kaligraficznego

• Wyniki konkursu kaligraficznego z języka rosyjskiego. Mistrzem Kaligrafii Rosyjskiej została Joanna Sonnenfeld, II miejsce zajęła Laura Malinowska, III miejsce Nikoletta Iwasiuk. Są to uczennice klasy VII a. Gratulujemy.

• Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową

• Laureaci Konkursu Świetlicowego na Najładniejszą Ozdobę Choinkową: EMILIA MARKOWSKA, CEZARY MALISZEWSKI, MARTA CHYŁA, ALEKSANDER KOŁODZIEJ, NATANIEL ROMANOWSKI ORAZ AMELIA KOZAK. Osoby te otrzymały nagrodę główną, pozostali uczniowie wyróżnienia. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach

• Zbieramy elektrośmieci

• Drodzy Rodzice !

Nasza szkoła przystąpiła do projektu WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła może otrzymać bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe dla dzieci.Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!Zbieramy m.in.: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV -AGD, narzędzia elektryczne itp. Szczegóły w załączeniu.TERMIN ZBIÓRKI - 5.01.2024r. - 22.01.2024r.TERMIN ODBIORU PRZEZ FIRMĘ - 23.01.2024r.MIEJSCE ZBIÓRKI -  Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei .Szatnia przy świetlicy szkolnej.Do akcji szkolnej mogą również przyłączyć się firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły.Liczymy na Państwa zaangażowanie i owocną współpracę.

• Dzień Guzika

• Dnia 12.12 dzieci z klas 1-3 obchodziły Dzień Guzika. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ guziki liczono tuzinami ,na które składa się ich właśnie 12. Tego dnia nie zabrakło zabaw z guzikami w roli głównej, a że był to okres przedświąteczny powstały nawet dekoracje świąteczne z guzikami .

• Świąteczna paczka

• Tuż przed Świętami Samorząd Uczniowski pod opieka Pani Joanny Dubas- Jaworowicz przygotował świąteczną paczkę dla rodzin naszych uczniów najbardziej potrzebujących pomocy. Darczyńcom serdecznie dziękujemy

• Jasełka

• 20 grudnia był ostatnim dniem nauki w naszej szkole. W tym dniu odbyły się klasowe Wigilie, spotkania opłatkowe w klasach. Uczniowie przynieśli zrobione przez siebie potrawy, upominki dla kolegów. Świąteczna atmosfera była widoczna w całej szkole. Po spotkaniach w klasach cała społeczność szkolna, nauczyciele, zaproszeni goście zebrali się na małej sali gimnastycznej by obejrzeć przygotowane przez klasę Va Jasełka. To było niezwykłe widowisko. Pani Dyrektor Sylwia Mazurek przekazała świąteczne życzenia dla dzieci, rodziców i pracowników szkoły. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt

• Wycieczka klas młodszych do Grudziądza

• W dniu 8.12 uczniowie klas II A, III A i III B wraz z wychowawczyniami p. Magdalena Plewka, p. Dominika Kucharską oraz p. Jowita Konewka brali udział w warsztatach świątecznych, które odbyły się w centrum zabaw dla dzieci GALAKTYKA w Grudziądzu. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych prowadzonych przez animatora, podczas warsztatów wykonały piękne i oryginalne bombki. Zwienczeniem pobytu była niespodzianka dla dzieci - odwiedziny świętego Mikołaja. Były zdjęcia i drobne upominki od niespodziewanego gościa. Było bardzo fajnie.