• Dzień babci i Dziadka klas II

• 23 stycznia odbył się Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez uczniów klas II pod opieką Pani Magdaleny Plewki i Wiolety Klepackiej. To już kolejne występy naszych najmłodszych uczniów. Emocjom i wzruszeniom nie było końca. Po występach dzieci, swoją chwilę na scenie miała również jedna z Babć. Po części oficjalnej był poczęstunek i możliwość zrobienia zdjęć z wnuczkiem lub wnuczką.

• Dzień Babci i Dziadka w klasie I

• 22 stycznia uczniowie klasy I pod czujnym okiem wychowawcy Jolanty Kistowskiej przygotowali program artystyczny skierowany do Babć i Dziadków. Na zaproszonych gości czekał poczęstunek i niezwykły program słowno- muzyczny przygotowany przez dzieci. Niezwykle wrażenie wywarła na wszystkich inscenizacja " Rzepki". Babcie i Dziadkowie byli niezwykle wzruszeni i zadowoleni oglądając najmłodsze pokolenie.

• Dzień Babci i Dziadka w klasach III

• 19 stycznia klasy III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały Dzień Babci i Dziadka. Na wydarzenie zaproszono babcie i dziadków. Część artystyczna wzruszyła całą widownie, szczególne wrażenie wywołał taniec z szarfami. Po występach na wszystkich czekał poczęstunek oraz budka fotograficzna

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 28.01.2024. Z tej okazji Samorząd Uczniowski organizuje loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dla dzieci i dorosłych- cel tegorocznej orkiestry.Prosimy o przynoszenie do szkoły niezbędnych fantów: książek, płyt, maskotek, biżuterii oraz innych przedmiotów do 24.01.2024.Organizatorzy

• Wizyta policjantów

• W miniony poniedziałek odwiedzili nas przedstawiciele Posterunku Policji w Gardei -aspirant sztabowy pani Justyna Alicka – Kierownik Posterunku w Gardei i sierżant sztabowy, pan Mateusz Mokwa. Uczniowie klasy 1 uczestniczyli w spotkaniu pt. „Bezpiecznie zimą”. Natomiast uczniowie klasy 8 pt. „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Były to spotkania edukacyjne, przeprowadzone w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy za lekcje dotyczące naszego bezpieczeństwa.

• Sukces naszego ucznia

• Miło nam poinformować, że Kornel Kowalczyk- uczeń klasy VIII awansował do finału wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z geografii. Finał odbędzie się 16 lutego w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

• Rozstrzygnięcie konkursu kaligraficznego

• Wyniki konkursu kaligraficznego z języka rosyjskiego. Mistrzem Kaligrafii Rosyjskiej została Joanna Sonnenfeld, II miejsce zajęła Laura Malinowska, III miejsce Nikoletta Iwasiuk. Są to uczennice klasy VII a. Gratulujemy.

• Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową

• Laureaci Konkursu Świetlicowego na Najładniejszą Ozdobę Choinkową: EMILIA MARKOWSKA, CEZARY MALISZEWSKI, MARTA CHYŁA, ALEKSANDER KOŁODZIEJ, NATANIEL ROMANOWSKI ORAZ AMELIA KOZAK. Osoby te otrzymały nagrodę główną, pozostali uczniowie wyróżnienia. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach

• Zbieramy elektrośmieci

• Drodzy Rodzice !

Nasza szkoła przystąpiła do projektu WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła może otrzymać bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe dla dzieci.Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!Zbieramy m.in.: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV -AGD, narzędzia elektryczne itp. Szczegóły w załączeniu.TERMIN ZBIÓRKI - 5.01.2024r. - 22.01.2024r.TERMIN ODBIORU PRZEZ FIRMĘ - 23.01.2024r.MIEJSCE ZBIÓRKI -  Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei .Szatnia przy świetlicy szkolnej.Do akcji szkolnej mogą również przyłączyć się firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły.Liczymy na Państwa zaangażowanie i owocną współpracę.

• Dzień Guzika

• Dnia 12.12 dzieci z klas 1-3 obchodziły Dzień Guzika. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ guziki liczono tuzinami ,na które składa się ich właśnie 12. Tego dnia nie zabrakło zabaw z guzikami w roli głównej, a że był to okres przedświąteczny powstały nawet dekoracje świąteczne z guzikami .

• Świąteczna paczka

• Tuż przed Świętami Samorząd Uczniowski pod opieka Pani Joanny Dubas- Jaworowicz przygotował świąteczną paczkę dla rodzin naszych uczniów najbardziej potrzebujących pomocy. Darczyńcom serdecznie dziękujemy