13 GZ Czarne Jagódki gościły zuchy z 12 GZ Słoneczne Promyki oraz z próbnej GZ z Sadlinek. Zuchy mimo niepogody uczciły Dzień Myśli Braterskiej na wspólnym biegu. Wszyscy bawili się wspaniale. Dziękujemy zaprzyjaźnionym rodzicom za pomoc w zorganizowaniu ogniska, a w szczególności Panu Dacewicz, Panu Wielgosz oraz Panu T. Dylewskiemu. Z zuchowym pozdrowieniem Czuj!!
Przedstawienie „Rzepka” w Lawendowym Zakątku
Przedstawienie „Rzepka” w wykonaniu uczniów klasy 6a 8 lutego 2023 r. seniorzy z Lawendowego Zakątka w Morawach oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć występ uczniów klasy 6a Przedstawienie muzyczno – teatralne „Rzepka” Juliana Tuwima zostało przygotowana pod kierunkiem p. Jolanty Kistowskiej, dekoracje p. Piotr Schaefer. Uczniowie, którzy wzięli udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się swoimi zdolnościami aktorskimi. Dzieci przedstawiły charakter postaci poprzez gest, ruch i przede wszystkim kostium. Trzeba przyznać, że wszyscy wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju. Na efekt świetnej zabawy miała wpływ właściwie dobrana muzyka. Było śmiesznie i bardzo wesoło. Młodzi aktorzy doskonale wczuli się w role, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. W przedstawieniu wystąpili: Rzepka – Kacper Zaborski /Stanisław Górski Dziadek – Bartek Czarnik Babcia – Amelia Jastrzębska Wnuczek – Kuba Banaszewski Mruczek – Hubert Ciesielski Kotek – Nikola Iwasiuk Kurka – Julia Sabiszewska Gąska – Agata Cywińska Bocian – Wojtek Szaliński Żabka –Emilia Tomczak Kawka – Natalia Romanowska Narratorzy – Laura Malinowska, Asia Sonnenfeld, Bartek Kamiński, Zuzanna Cielanowicz i Franek Karbowski.
Laboratoria przyszłości
Na lekcjach fizyki klasy VIII z Panią Grażyną Kurzyńską badały właściwości magnetyczne przewodnika z prądem korzystając z pomocy pozyskanych w ramach projektu #laboratoriaprzyszłosci
Zajęcia świetlicowe- gofry
23 lutego w czwartek na zajęciach świetlicowych dzieci wraz z Panią Kamilą Kawska i Panem Markiem Ścibińskim przygotowały i upiekły przepyszne gofry. Korzystały z przepisu i obserwowały jak wygląda proces przygotowania ciasta. W całej szkole unosił się zapach pieczonych gofrów. Dzięki temu najedzone i zadowolone dzieci mogły rozpocząć dzień w doskonałych humorach.
Konkurs wiedzy o Rosji
Rozstrzygnięcie konkursu "Wiedzy o Rosji" organizowanego przez Panią Kamilę Kawską przy wsparciu Pani Joanny Meger.
I miejsce Julia Cykal kl VIIIA
II miejsce Filip Sabiszewski kl VIIIA
III miejsce Julia Ginter kl VIIIA
Serdecznie gratulujemy!
Laboratoria przyszłości
Wykorzystanie na lekcji matematyki przez Panią Anetę Walczak urządzenia do prezentowania brył obrotowych .#laboratoriaprzyszłosci
Konkurs recytatorski
Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole cykliczny konkurs organizowany przez Panią Joannę Dubas- Jaworowicz " Miłość niejedno ma imię" w tym roku wsparcia Pani Joannie udzieliła Pani Grażyna Kurzyńska. W jury zasiadły Panie Dyrektor Sylwia Mazurek oraz Jolanta Kistowska, a także Pani Joanna Meger. Po wysłuchaniu przepięknych recytacji wyłoniono zwycięzców.
I miejsce Laura Malinowska VIA
II miejsce Julia Cykał VIIIA
III miejsce Julia Napiórkowska kl VIB
Serdecznie gratulujemy
Nowo wyposażony gabinet do zajęć logopedycznych oraz indywidualnych.
Zajęcia z gliną
Zajęcia z gliną
Glina jest materiałem niezwykle plastycznym, a dzięki temu – wdzięcznym dla rąk każdego artysty, który poprzez wyrabianie, wałkowanie i wyciskanie jej rozwija swoją sprawność manualną. Praca z gliną uczy planowania, odpowiedzialności, organizacji stanowiska pracy i akceptacji niepowodzeń. Wyzwala pozytywne emocje, pewność siebie, przedsiębiorczość i kreatywność. Poprzez taką aktywność twórczą każdy doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, uczy się wyrażać swoje emocje, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi i planowanie przestrzenne, a satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacniają poczucie własnej wartości. Zajęcia ceramiczne polecane są dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej, a także zmagających się z problemami nadpobudliwości, czy zaburzeniami ze spektrum autyzmu. To również doskonała okazja do rozładowania trudnych emocji i nawiązania pozytywnych relacji oraz niezastąpione ćwiczenie zdolności manualnych i usprawnianie motoryki małej.
Na zajęciach rewalidacyjnych z panią Joanną Meger uczniowie mogą poznać tajniki pracy w glinie i stworzyć swoje własne prace, dzięki którym czują ogromna satysfakcje i mają poczucie sprawczości. Korzystamy z gliny samoutrwardzalnej, która jest bardzo wdzięcznym tworzywem do pracy.
Rozbudzanie w dzieciach zainteresowania twórczością jest dobrą drogą do tego, aby swój wolny czas spędzały inaczej niż przed telewizorem, czy komputerem. Ważna jest, aby dziecko miało świadomość, że sposób spędzania czasu wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Glina samoutwardzalna jest ogólnie dostępna, więc każdy z Was może spróbować stworzyć swoje dzieło.
Najnowsza gazetka świetlicy szkolnej
Dzień kota
17 lutego klasy młodsze w naszej szkole obchodziły Dzień Kota. Z tej okazji Pani Wioleta Klepacka zorganizowała zbiórkę karmy dla OTOZ Animals w Kwidzynie. W każdej klasie dzieci wykonały prace plastyczne, maski, mogły przebrać się za kotki i przynieść swoje ulubione maskotki. Poznały również różne rasy kotów, obejrzały filmy edukacyjne i bajki z kocimi bohaterami. To był naprawdę mile spędzony dzień.
Wyjazd klasy VA
16 lutego odbył się wyjazd uczniów klasy VA oraz kilku osób z klasy VIIIB na trampoliny oraz do kina na film "Avatar". Dzieci miło i przyjemnie spędziły czas, była to doskonała okazja do integracji i wzmocnienia klasowych więzi.
Laboratoria przyszłości
Dnia 15.02.2023 r. kl.I a z wychowawcą Magdaleną Plewka rozwijała swoją kreatywność na lekcji edukacji technicznej oraz matematycznej z Projektu ,, Laboratoria Przyszłości ".Dzięki konstruowaniu rożnorodnych budowli klockami KORBO , MINI WAFFLE ( KONSTRUKTOR EXPERT),MICRO WAFFLE uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne , wyobraźnię przestrzenną, wspomagają rozwój logicznego myślenia u dzieci , a także trenują kompetencje poznawcze.Na zajęciach uczniowie byli bardzo zaangażowani, pełni zapału , pomysłowości z uśmiechem na twarzy pracowali podczas zajęć.#laboratoriaprzyszłosci
Laboratoria przyszłości
15 lutego na zajęciach chemii uczniowie wraz z Panią Anetą Walczak wykonywali modele kulkowe alkanów, modele 3d w aplikacji molview com i powtarzali wlaściwosci alkanów. Korzystaliśmy z pomocy pozyskanych z projektu Laboratoria przyszłości
Laboratoria przyszłości
Klasy ósme na lekcjach fizyki sprawdzały jak oddziałują magnesy, poznały działanie kompasu, sprawdzały linie pola magnetycznego
#laboratoriaprzyszłosci
Laboratoria przyszłości
Dnia 14.02.2023 r. kl.I a z wychowawcą Magdaleną Plewka na lekcji edukacji plastycznej korzystała z materiałów pozyskanych z Projektu ,,Laboratoria Przyszłości ". Dzieci wykonywały walentynkowe prace plastyczne. Malowały serca farbami temperowymi, a także brały udział w zabawach grupowych. Nie zabrakło zajęć dydaktycznych o wzajemnej życzliwości. Spędzony czas wprowadził uczniów w walentynkowy nastrój. Dzieci poznały znaczenia uczuć, które występują w codziennym życiu, ale także dowiedziały się, że walentynki to nie tylko czerwone serduszka i pluszaki.To przede wszystkim życzliwość oraz szacunek, którym obdarowujemy drugiego człowieka. Uczniowie zrozumieli, że miłość można pokazać na wiele sposobów, bo znajduje się ona w prostych czynach i gestach dnia codziennego.
Laboratoria przyszłości
10 lutego 2023 r. na zajęciach edukacyjnych w ramach "Laboratorium przyszłości" uczniowie klasy III a wraz z Pania Marzeną Janusiewicz z zaangażowaniem konstruowali budowle z użyciem klocków KORBO i MINI WAFLE.
Ruchome mechanizmy kół zębatych zachęciły uczniów do poznawania zasad mechaniki, jednocześnie rozwijając wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.
Łączenie poszczególnych elementów i tworzenie konstrukcji aktywizowało uczniów do logicznego myślenia, uczyło cierpliwości oraz precyzji, zachęcało również do pokonywania trudności i szukania nowych rozwiązań.
Dzieci, które wybrały malowanie farbami BAMBINO w swych pracach przedstawiły starożytne budowle lub dowolny krajobraz wybranego Parku Narodowego.
Oprócz rozwoju kreatywności i zdolności manualnych, dzieci samodzielnie podejmowały decyzję o wyborze tematyki pracy plastycznej, która miała wpływ na finalny wynik.
Dokarmiamy ptaki
W czwartek 09.02. dzieci z naszej świetlicy wraz z Panią Kamilą Kawską rozwieszały karmę dla ptaków wokół szkoły. Korzystając z przepięknej zimowej aury, nie tylko przysłużyły się ptakom, którym w taka pogodę szczególnie trudno odnaleźć pokarm, ale również same spędziły czas na świeżym powietrzy, dobrze się przy tym bawiąc.
Konkurs "Nałogi kolego zgubą ducha Twego"
REGULAMIN
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
PT: ,,NAŁOGI KOLEGO – ZGUBĄ DUCHA TWEGO”
I. ORGANIZATOR
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. OBROŃCÓW WESTER PLATTE W GARDEI
II. WSPÓŁORGANIZATORZY
-
URZĄD GMINY W GARDEI – WÓJT GMINY GARDEJA
-
GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W GARDEI
-
RADA RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WESTER PLATTE W GARDEI
III.CELE KONKURSU
-
Promowanie działań profilaktyczno – wychowawczych Gminy Gardeja na szczeblu wojewódzkim.
-
Przeciwdziałanie uzależnieniom.
-
Promowanie stylu życia wolnego od używek.
-
Kształtowanie odpowiedniej postawy wobec własnego zdrowia.
-
Uświadomienie młodzieży szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka.
-
Inspirowanie do tworzenia oryginalnych prac plastycznych, promujących zdrowy styl życia.
-
Popularyzacja twórczości utalentowanych dzieci.
IV.WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Wiek uczestników: klasy IV - VIII
2. Jury i kategorie: prace oceniane będą przez jury w dwóch kategoriach:
-
klasy IV - VI
-
klasa VII - VIII
3.Temat: „ NAŁOGI KOLEGO - ZGUBĄ DUCHA TWEGO”
4.Format prac i technika oraz kategoria:
- kartka papieru technicznego wielkości A-3
- technika pracy dowolna
- praca indywidualna
5. Opis pracy na odwrocie: imię i nazwisko autora, klasa, adres szkoły,
tel. szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.
6. Termin: Po dokonaniu selekcji na etapie szkolnym, prace i karty uczestników oraz zgody na
przetwarzanie danych osobowych należy dostarczyć do dnia 05 kwietnia 2023r. do
Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Gardei, z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY.
-
Nagrody: W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.
-
Otwarcie wystawy: Laureaci oraz osoby wyróżnione zostaną telefonicznie powiadomione o terminie podsumowania konkursu.
V. UWAGI KOŃCOWE
1. Prace przesłane na konkurs nie będą zwracane, organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania
przesłanych prac w innym celu.
2. Ostateczna interpretacja regulaminu przysługuje organizatorowi.
3. Wszystkie uwagi odnośnie konkursu proszę kierować do p. Marzeny Grabowskiej,
tel. 661-127- 661 lub telefon szkolny 55-275-14-77
Prace wykonane zespołowo nie będą oceniane.
-
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie