• RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

Czytanie dzieciom książek jest jednym z bardziej pożądanych sposobów na wychowanie. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych, oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego też biblioteka szkolna realizuje akcję wspierającą czytelnictwo.

W listopadzie rodzice uczniów klas I-III włączyli się do akcji propagowania czytelnictwa pod hasłem "Moja ulubiona książka z dzieciństwa" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Klasę I A odwiedziła Pani Dyrektor Sylwia Mazurek by wraz z dziećmi posłuchać wspaniałej historii " Złotowłosa i trzy niedźwiadki"

Uczniowie słuchali głosu zaangażowanego w czytanie rodzica, mogli obserwować mimikę i gesty. Spotkanie to było dla dzieci okazją do wspaniałej zabawy z książką, a na przyszłość zachętą do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych.

Bardzo dziękujemy rodzicom za odwiedziny.

• Klasowy konkurs o tytuł "Bezbłędnego Mikołaja" w klasie VIIIB

•

Dzisiejszy dzień rozpoczął się

bardzo miło

dla klasy VIII. Na lekcji języka polskiego Pani Dorota Kurjata wraz z nauczycielem wspomagającym Panią Joanną Meger zaskoczyły młodzież nietypową forma sprawdzenia ich wiedzy i umiejętności ortograficznych. Zamiast strachu, niepewności i obaw było zaskoczenie, miła atmosfera, nagrody i dyplomy. Oby jak najwięcej lekcji prowadzonych w tak życzliwej i pozytywnej atmosferze. Po raz kolejny przekonujemy się, jak wielką moc ma dostrzeżenie dobrych stron i talentów uczniów, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz szacunku do siebie i innych.

Zwieńczeniem dzisiejszego dnia dla klasy VIII była zabawa Mikołajkowa oraz możliwość udekorowania klasy.

• Mikołajki w naszej szkole.

•

Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Samorząd Uczniowski w strojach aniołków i Świętego Mikołaja witał od progu uczniów słodkim cukiereczkiem. Wszyscy uczniowie ubrani byli dziś w stroje z akcentem mikołajkowym. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Joanny Dubas Jaworowicz wraz ze Szkolnym Klubem Caritas wraz z Panem Adamem Serafinowiczem zorganizowali dla dzieci karaoke i zabawy mikołajkowe, które odbywały się w czasie przerw na korytarzu szkolnym oraz na czwartej lekcji na małej sali gimnastycznej. Okazuje się, że nasi najmłodsi bardzo lubią towarzystwo swoich starszych kolegów i chętnie z nimi współpracują. Wszyscy bawiliśmy sie doskonale. Dziękujemy Dyrekcji i wszystkim nauczycielom za życzliwą, pozytywną mikołajkową atmosferę

• #laboratoriaprzyszlości

• W dniu 30 listopada uczniowie z klasy Ib pod opieka Pani Wiolety Klepackiej uczestniczyli w zajęciach, podczas których korzystali ze środków pozyskanych w ramach LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Wykorzystując klocki konstrukcyjne- wafle wykonali domki dla św. Mikołaja

#laboratoriaprzyszlości

• #laboratoriaprzyszlości

• W dniach 16 i 30 listopada uczniowie z klasy 2b pod opieka Pani Jowity Konewki uczestniczyli w zajęciach, podczas których korzystali ze środków pozyskanych w ramach LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Podczas zajęć plastycznych dzieci farbami wykonały jeszcze jesienne drzewo, a w trakcie kreatywnych zajęć z klockami modułowymi wykonaly Świętego Mikołaja oraz inne rzeczy.

#laboratoriaprzyszlości

• Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej

• W sobotę 3 grudnia 2022 roku na hali w Gardei rozegraliśmy "Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej" z udziałem naszej klasy sportowej o profilu "Piłka nożna" a także GKS GARDEJA I i GKS GARDEJA II (uczniowie naszej szkoły z klasy III i IV), PIAST ŁASIN. I i PIAST ŁASIN II rocz 2014 "ŻAK". Mecze obfitowały w znakomite akcje i przepiękne bramki. Ozdobą zmagań piłkarskich były wspaniałe parady bramkarskie. Każdy z zespołów rozegrał 4 mecze w bardzo przyjaznej atmosferze i gorącym dopingu rodziców. Gratulacje dla wszystkich drużyn. Ogromne podziękowania dla Pani dyrektor Sylwii Mazurek za udostępnienie hali na turniej. Skład Czatrowski Tomasz Herzberg Nikodem Jaworowicz Magda Matusiak Nadia Poźniak Zosia Rutkowski Szymon Rycharska Lena Sabiszewska Krysia Szymańska Blanka Tadejewska Sandra.

• Wystawa prac

• Od kilku dni na holu głównym naszej szkoły możemy podziwiać prace naszych uczniów wykonane podczas pleneru malarskiego w Wandowie pod okiem nauczyciela plastyki Pana Piotra Schaefera