W dniu 24.11 klasy 1-3 uczciły Święto Pluszowego Misia. Już od rana uśmiechnięte maluchy przybyły do szkoły trzymając w ramionach przeróżne pluszaki. W każdej z klas dzieci mogły się pochwalić swoimi maskotkami. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszystkie młodsze klasy udały się na małą sale. Były zabawy z chustą animacyjną, quizy tematyczne oraz tańce z pluszowymi ulubieńcami. Dzieci bawiły się świetnie. Szczęśliwe kontynuowały później dalsze lekcje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Nasz jadłospis
Andrzejki
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gardei, rodzice oraz społeczność uczniowska dziękują za zorganizowanie Andrzejkowego Pikniku Integracyjnego, który odbył się na zakończenie projektu: Centrum Wsparcia Usług Społecznych w Gminie Gardeja. Dziękujemy Fundacji Wspierania Rozwoju „Lider”- p. Edycie Jaworskiej, oraz Wójtowi Gminy Gardeja p. Kazimierz Kwiatkowski, p. Katarzynie Reguła- Lubińskiej i p. Anna Kowalczyk
Aktywność Placówek Wsparcia Dziennego współfinansowane ze środków projektu: Centrum Wsparcia Usług Społecznych w Gminie Gardeja, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020
Andrzejki
Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski organizują w dniu 23 listopada zabawę andrzejkową dla uczniów klas I-VIII. Zabawa odbywać się będzie od godziny 16 do 19 w budynku naszej szkoły.
Wśród atrakcji animator i zabawy andrzejkowe, kreatywny kącik, drobne przekąski i napoje oraz oczywiście wróżby. Pamiętajcie o zgodach, które zostały rozdane w każdej klasie. Zapraszamy
Edukacja polonistyczna
W klasie VIIa na lekcji języka polskiego pod okiem polonistki Pani Joanny Maciaszczyk uczniowie przygotowali ciekawe gry dydaktyczne związane z omawianą lekturą " Balladyną" Juliusza Słowackiego. Gry z powodzeniem zostaną wykorzystane na dodatkowych zajęciach, lub podczas powtórek w klasie VIII.
Wyjazd do teatru w Kwidzynie
20 października bieżącego roku uczniowie klas 6a, 7a i 7b uczestniczyli w wyjeździe do teatru w Kwidzynie. Mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Sherlock Holmes: Studium w Szkarłacie” stworzonego specjalnie dla młodej widowni. To tajemnicze i pełne intryg przedstawienie przeniosło ich w świat niesamowitych zagadek i detektywistycznych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu ciekawych efektów dźwiękowych i świetlnych, teatrowi cieni uczniowie mogli doświadczyć emocji i przygód razem z Sherlockiem Holmesem i doktorem Watsonem.
Jadłospis
Dzień Praw Dziecka
20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
Dzień Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
17 listopada 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób. Celem inicjatywy było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Uczniowie stworzyli plakaty dotyczące tolerancji, każda klasa zaprezentowała wymyślone przez siebie hasła. Wysłuchano przygotowanych przez uczniów informacji, następnie wszyscy zatańczyliśmy do piosenki Stanisława Sojki" Tolerancja"
Pamiętajmy, jesteśmy różni, lecz równie ważni. Bycie tolerancyjnymi odnoszenie się do drugiego człowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje. Sprawia radość nie tylko nam, ale również osobom, które przebywają w naszym towarzystwie.
Rozdanie nagród w świetlicy
Dyrekcja Szkoły z panią Kamilą Kawską rozdała uczniom nagrody za konkurs organizowany przez świetlicę szkolną dotyczący zdrowego odżywiania (uczniowie wykonali plakaty o warzywach, owocach i mleku). Wyniki konkursu są następujące: WARZYWA I OWOCE I miejsce Amelia Celmer kl. IV a, II miejsce Lena Byczkowska kl.I a, III miejsce Anna Plitt kl.II b PIJ MLEKO I miejsce Zuzanna Brodzińska kl.V b, II miejsce Wiktoria Fałkowska kl. III a i przyznano dwa III miejsca Nataniel Romanowski kl.IV a i Lena Byczkowska kl. I a. Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia: Antonina Lidak, Sara Szuba, Emilia Markowska oraz Natalia Piaskowska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału.
Spotkanie z policjantem
Dnia 06.11.2023 r. w ramach akcji ,, Bezpieczna droga do szkoły" w klasie 2a odbyło się spotkanie uczniów z policjantem dzielnicowym Panem sierż. szt. z Mateuszem Mokwa .Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią .Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym , podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z internetu.Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzieli się swoimi spostrzeżeniami.
5
Jadłospis
Aktualny jadłospis na nadchodzący tydzień
Święto Niepodległości 11 listopada
Jak co roku w dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie pod opieką nauczycieli zorganizowali uroczystości, które odbyły się 10 listopadaZ okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości dzieci przedstawiły najważniejsze wydarzenia z naszej historii, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe i wolne państwo przestało istnieć na mapach Europy i Świata. Uczniowie prezentowali również dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego wieloma zrywami patriotycznymi oraz codzienną walką o wyzwolenie, aż do dnia gdy po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Apel przygotowali nauczyciele Pani Joanna Maciaszczyk, Joanna Dubas- Jaworowicz, Pan Marek Józefowicz oraz Pan Piotr Schaefer, który zajął się oprawą muzyczna oraz wykonaniem przepięknych dekoracjiPrezentowane treści przeplatane były wykonywanymi przez uczniów pieśniami o charakterze patriotycznym, co z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem.Na koniec cala szkoła odśpiewała hymn włączając się do akcji "Hymn dla Niepodległej"
Niepodległa do hymnu
Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!
Gazetka świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej na głównym korytarzu oraz w klasach zawisły gazetki upamiętniające święto 11 listopada i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Poniżej najnowsza gazetka świetlicy szkolnej
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie