Mikołajki w klasie IA i IB
- 28
RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM
RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM
Czytanie dzieciom książek jest jednym z bardziej pożądanych sposobów na wychowanie. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych, oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego też biblioteka szkolna realizuje akcję wspierającą czytelnictwo.
W listopadzie rodzice uczniów klas I-III włączyli się do akcji propagowania czytelnictwa pod hasłem "Moja ulubiona książka z dzieciństwa" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Klasę I A odwiedziła Pani Dyrektor Sylwia Mazurek by wraz z dziećmi posłuchać wspaniałej historii " Złotowłosa i trzy niedźwiadki"
Uczniowie słuchali głosu zaangażowanego w czytanie rodzica, mogli obserwować mimikę i gesty. Spotkanie to było dla dzieci okazją do wspaniałej zabawy z książką, a na przyszłość zachętą do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych.
Bardzo dziękujemy rodzicom za odwiedziny.
23
Klasowy konkurs o tytuł "Bezbłędnego Mikołaja" w klasie VIIIB
Dzisiejszy dzień rozpoczął się
bardzo miło
dla klasy VIII. Na lekcji języka polskiego Pani Dorota Kurjata wraz z nauczycielem wspomagającym Panią Joanną Meger zaskoczyły młodzież nietypową forma sprawdzenia ich wiedzy i umiejętności ortograficznych. Zamiast strachu, niepewności i obaw było zaskoczenie, miła atmosfera, nagrody i dyplomy. Oby jak najwięcej lekcji prowadzonych w tak życzliwej i pozytywnej atmosferze. Po raz kolejny przekonujemy się, jak wielką moc ma dostrzeżenie dobrych stron i talentów uczniów, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz szacunku do siebie i innych.
Zwieńczeniem dzisiejszego dnia dla klasy VIII była zabawa Mikołajkowa oraz możliwość udekorowania klasy.
7
Mikołajki w naszej szkole.
Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Samorząd Uczniowski w strojach aniołków i Świętego Mikołaja witał od progu uczniów słodkim cukiereczkiem. Wszyscy uczniowie ubrani byli dziś w stroje z akcentem mikołajkowym. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Joanny Dubas Jaworowicz wraz ze Szkolnym Klubem Caritas wraz z Panem Adamem Serafinowiczem zorganizowali dla dzieci karaoke i zabawy mikołajkowe, które odbywały się w czasie przerw na korytarzu szkolnym oraz na czwartej lekcji na małej sali gimnastycznej. Okazuje się, że nasi najmłodsi bardzo lubią towarzystwo swoich starszych kolegów i chętnie z nimi współpracują. Wszyscy bawiliśmy sie doskonale. Dziękujemy Dyrekcji i wszystkim nauczycielom za życzliwą, pozytywną mikołajkową atmosferę
61
#laboratoriaprzyszlości
W dniu 30 listopada uczniowie z klasy Ib pod opieka Pani Wiolety Klepackiej uczestniczyli w zajęciach, podczas których korzystali ze środków pozyskanych w ramach LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Wykorzystując klocki konstrukcyjne- wafle wykonali domki dla św. Mikołaja
12
Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową
#laboratoriaprzyszlości
W dniach 16 i 30 listopada uczniowie z klasy 2b pod opieka Pani Jowity Konewki uczestniczyli w zajęciach, podczas których korzystali ze środków pozyskanych w ramach LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Podczas zajęć plastycznych dzieci farbami wykonały jeszcze jesienne drzewo, a w trakcie kreatywnych zajęć z klockami modułowymi wykonaly Świętego Mikołaja oraz inne rzeczy.
5
Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej
W sobotę 3 grudnia 2022 roku na hali w Gardei rozegraliśmy "Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej" z udziałem naszej klasy sportowej o profilu "Piłka nożna" a także GKS GARDEJA I i GKS GARDEJA II (uczniowie naszej szkoły z klasy III i IV), PIAST ŁASIN. I i PIAST ŁASIN II rocz 2014 "ŻAK". Mecze obfitowały w znakomite akcje i przepiękne bramki. Ozdobą zmagań piłkarskich były wspaniałe parady bramkarskie. Każdy z zespołów rozegrał 4 mecze w bardzo przyjaznej atmosferze i gorącym dopingu rodziców. Gratulacje dla wszystkich drużyn. Ogromne podziękowania dla Pani dyrektor Sylwii Mazurek za udostępnienie hali na turniej. Skład Czatrowski Tomasz Herzberg Nikodem Jaworowicz Magda Matusiak Nadia Poźniak Zosia Rutkowski Szymon Rycharska Lena Sabiszewska Krysia Szymańska Blanka Tadejewska Sandra.
Wystawa prac
Od kilku dni na holu głównym naszej szkoły możemy podziwiać prace naszych uczniów wykonane podczas pleneru malarskiego w Wandowie pod okiem nauczyciela plastyki Pana Piotra Schaefera
„Paczuszka dla maluszka”
„Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, której celem jest wsparcie domów dziecka, hospicjów czy domów samotnej matki. Organizatorem tej inicjatywy jest Fundacja Małych Stópek, a Ministerstwo Edukacji i Nauki partnerem akcji. Serdecznie zachęcamy do udziału!
#laboratoriaprzyszlości.
Tym razem klasa VIIIB na lekcji fizyki pod opieka Pani Grażyny Kurzyńskiej budowała prosty obwód elektryczny z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach #laboratoriaprzyszlości.
2
„DLA NIEPODLEGŁEJ ”- wyniki konkursu
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznegoZ ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„DLA NIEPODLEGŁEJ ”. Konkurs organizowany był dla uczniów klas I-III SP.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła z każdej
kategorii wiekowej 3 laureatów i jedno wyróżnienie.
Kategoria kl. I
I miejsce Amelia Pipczyńska SP Otłowiec
II miejsce Jagoda Biskupska SP Cygany
III miejsce Kaja Osmak SP Gardeja
Wyróżnienie Zuzanna Piotrowska SP Czarne Dolne
Kategoria kl. II
I miejsce Iga Zielaskowska SP Otłowiec
II miejsce Antoni Wiśniewski SP Otłowiec
III miejsce Wiktoria Fałkowska SP Gardeja
Wyróżnienie Maria Banaszewska SP Czarne Dolne
Kategoria kl. III
I miejsce Julia Słabicka SP Czarne Dolne
II miejsce Antonina Pielak SP Gardeja
III miejsce Zuzanna Woźniak SP Otłowiec
Wyróżnienie Kacper Adamczyk SP Cygany
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom prac serdecznie gratulujemy!!!
Nagrody oraz dyplomy dla uczestników konkursu dostarczy osobiście organizator do 09.12. 2022 r.
Warsztaty ceramiczne na Zamku w Kwidzynie
28 listopada klasa III oraz IVb wybrały sie do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie na zajęcia warsztatowe. Warsztaty ceramiczne – tradycyjne metody wytwarzania naczyń i zastosowanie jednej z nich w praktyce (ceramiki ręcznie lepiona) Dzieci nie tylko mogły zapoznać się z tradycyjnymi metodami wytwarzania glinianych naczyń, ale również zwiedziły podziemia zamkowe i obejrzały stare naczynia gliniane i szklane. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci w murach zamkowych. A z warsztatów wyszliśmy z własnoręcznie wykonanymi pracami.
40
Dzień pluszowego misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiony został w 2002 roku w 100. rocznicę powstania zabawki. Pluszowy miś mimo różnorodności innych zabawek wciąż jest często wybierany przez najmłodszych.Misie stały się także bohaterami bajek oraz filmów tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Miś Coralgol, Miś Uszatek, Miś Paddington, Troskliwe Misie. Jeden z nich doczekał się nawet pomnika na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.24 listopada obchodziliśmy w klasach młodszych Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły tego dnia swoje ulubione zabawki, wycinały, malowały, sklejały. Dostały pamiątkowe dyplomy, nie obyło się też bez małego misiowego poczęstunku.
72
Zabawa andrzejkowa klas I-III
25 listopada w piątek uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawie andrzejkowej zorganizowanej w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei.Od dawna, chwilą kiedy można było poznać tajemnicę jaką niesie przyszłość, był wieczór andrzejkowy. Kiedyś podchodzono do wróżb niezwykle poważnie i wierzono w to co wskazały. Obecnie jest to zabawa z przymrużeniem oka, w której dzieci chętnie wzięły udział.Również w naszej szkole postanowiliśmy roztoczyć tę magiczną atmosferę biorąc udział w różnych zabawach, konkursach i wróżbach. Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko. Dzieci mogły się przekonać, że tradycyjne andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której nie zabrakło.
37
Dyskoteka andrzejkowa klas IV-VIII
Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. To magiczny wieczór poświęcony wróżbom i wspaniała okazja do wspólnej zabawy.Nasi uczniowie doskonale ten czas wykorzystali. W czwartek 24 listopada w godzinach popołudniowych licznie przybyli do szkoły uczniowie klas IV-VIII. Samorząd Uczniowski zadbał o muzykę i wspólną zabawę z wróżbami.Dużą popularnością cieszyła się kilkukrotnie zatańczona Belgijka. Zrobiło to na nas wszystkich ogromne wrażenie. Uczniowie wspaniale się bawili i ciężko im było zakończyć wspólne tańce. Cieszymy się, że tak duża dyskoteka odbyła się bez zakłóceń i w tak miłej atmosferze.
18
#laboratoriaprzyszlości
W tym tygodniu kl.8a na lekcji fizyki budowała prosty obwód elektryczny z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach #laboratoriaprzyszlości.
Archiwum Aktualności