• Pomoc Ukrainie

• Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei przyłącza się do akcji Urzędu Gminy w Gardei ,, Solidarni z Ukrainą”.

,,W związku z obecną sytuacją na Ukrainie stanęliśmy wszyscy przed koniecznością niesienia pomocy ludziom, którzy bardzo jej potrzebują. Nie jesteśmy obojętni na ludzką krzywdę, chcielibyśmy pomóc im na tyle, na ile jesteśmy w stanie.

W Klubie Seniora „Lawendowy Zakątek” w Morawach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 będziemy przyjmowali dary dla uchodźców. W szczególności zależy nam na artykułach takich jak:

środki higieny osobiste

środki czystości (mydła, szampony)

pampersy dla dzieci,

bielizna osobista zarówno dla dzieci jaki i dla dorosłych,

ciepłe ubrania, kurtki, szaliki, czapki,

koce, pościel, poduszki,

ręczniki, itp.”

ZBIÓRKA BĘDZIE PROWADZONA W SZKOLE do PIATKU 04.03.2022R.

WSZELKA POMOC ZOSTANIE DOSTARCZONA DO Moraw

• Dokarmianie ptaków

• 9.02 tuż przed feriami uczniowie klasy I b zawieszali na terenie szkoły karmniki. Karmniki wykonali w ramach edukacji technicznej.

Dokarmianie ptaków to idealna okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości, systematyczności, a także wrażliwości na los zwierząt.

• Pogadanka o bezpieczeństwie

• Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 11 lutego przybył do szkoły Pan Policjant. Przeprowadził pogadankę o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze. Usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pan Policjant przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób.

• Walentynki

• W dniu dzisiejszym, tuż przed feriami nasz Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na holu głównym pojawiła się skrzynka walentynkowa, do której uczniowie uczęszczający do szkoły mogą wrzucać kartki dla swoich przyjaciół. Uczniowie klas starszych wysłali kartki na pocztę. Kilka z nich prezentujemy.

Również w świetlicy obchodzony jest ten wyjątkowy dzień. Prezentujemy najnowszą gazetkę. Wszystkim uczniom życzymy z okazji Walentynek dużo miłości 😍

• Podsumowanie konkursu plastyczno - technicznego  "Moja ulubiona postać z bajki".
          • Podsumowanie konkursu plastyczno - technicznego "Moja ulubiona postać z bajki".

• Podsumowanie konkursu plastyczno - technicznego

"Moja ulubiona postać z bajki".

Dnia 28 stycznia 2022 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-techniczny zorganizowany dla uczniów klas I-III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej ulubioną postać z bajki. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę: pomysłowość, funkcjonalność i samodzielność.

Komisja w składzie: Wioletta Zaborska, Marek Ścibiński.

Nagrodziła następujących uczniów:

I miejsce Lena Maciejak kl. Ia, Marcelina Ogińska kl. IIIb

II miejsce Klaudia Łukasik kl. Ia, Zuzanna Szymańska kl. Ia

III miejsce Marta Łempicka kl. Ib

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Wycieczka do kina

• 24. I klasa VIIB oraz VIIIa wybrały się do kina na film Spiderman, natomiast w dniu 27.01.2022 klasy 5a,5b,3b wyruszyły do kina Helios na film Sing 2. Dzięki takim wyjazdom nasze dzieci mają możliwość zintegrowania się w grupie klasowej, każda wycieczka to przecież moc wrażeń i ekscytacja. Seans filmowy w kinie to również niezapomniane wrażenia, które pozostają z nami na długo. Po obejrzeniu filmu konieczny był również posiłek, jeszcze krótka wizyta w sklepie i z nową energią można wracać do szkolnych obowiązków.