Gardeja

Nawigacja

 • Informacja

  Informacja

  Informujemy, że termin konkursu matematycznego "Kangur Europejski" został przeniesiony na 16 kwietnia 2020 roku.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

        3 marca 2020 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei odbyła się Żywa lekcja historii  upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Specjalnym gościem był  Pan Lech Torłop, który we wspomnieniach przybliżył postać  swego ojca – żołnierza wyklętego.

  Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Gardei wraz z harcerzami z 23 SWDG „Bezimienni” przedstawili program słowno muzyczny Rzeczypospolitej poprzysięgali, który dostarczył gościom wielu wzruszeń.
  W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Gardeja Pan Kazimierz Kwiatkowski,Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społęcznej w Gardei Pani Elżbieta Stawarz, Dyrektor  Publicznej Biblioteki w Gardei Pani Wioleta Gintowt, dyrektorzy szkół i przedszkola  oraz uczniowie szkół z naszej gminy.

  Organizatorzy podziękowania kierują do Dyrektora GOK Pana Emiliana Jaworowicza za udostępnienie sali oraz Pana Piotra Majewskiego za wypożyczenie publikacji związanych z Żołnierzami Wyklętymi, a także Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Gardei Panu Zbigniewowi Guzmanowi za oprawę muzyczną.

 • Kuchnia rosyjska w Gardei

  Kuchnia rosyjska w Gardei

  21 lutego klasy 8 na lekcjach języka rosyjskiego podsumowały projekt dotyczący kuchni rosyjskiej i polskiej. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie zbierali informacje na temat tradycyjnych potraw obu kuchni, przygotowywali przepis wybranej potrawy kuchni rosyjskiej, układali menu swojej rosyjskiej restauracji i uczyli się rosyjskich nazw zastawy stołowej. To wszystko zaprezentowali w piątek na lekcji podsumowującej przy stolikach udekorowanych rosyjskimi akcentami wg swoich pomysłów. Dla gości i uczniów serwowana była herbatka z samowara, którą piliśmy z dodatkiem konfitury lub z cukrem w kostce i w stylowych szklankach z wysokimi uchwytami.

  nauczyciel: Iwona Grodecka - Trautsolt

 • Podsumowanie Konkursu Wiedzy O Zdrowym Żywieniu

  Podsumowanie Konkursu Wiedzy O Zdrowym Żywieniu

  Dnia 27 lutego 2020r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Żywieniu w ramach programu "Trzymaj Formę".

  Celem konkursu było:

  · zachęcenie uczniów do zapoznania się z zagadnieniami zdrowego odżywiania,

  · kształtowanie nawyków racjonalnego żywienia,

  · zapoznanie uczniów z korzyściami płynącymi ze stosowania zdrowej diety,

  · propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu.

  Konkurs obejmował test składający się z 13 pytań. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas IV-VIII.

  Komisja przyznała nagrody następującym uczniom:

  Aleksandra Pawelec kl. VIIa

  Maja Duszyńska kl. VIa

  Nadia Kwiatkowska kl. VIa

  Marta Godlewska kl. VIIIa

  Wiktoria Żur kl. VIIIa

  Marta Rybandt kl. VIIIb

   

   

  Gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie.

 • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

  7 lutego 2020 roku Karolina Krzywania z klasy VIII a wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego/III etap/. Zmagania odbyły się w Wejherowie.Uczennica naszej szkoły zdobyła tytuł finalisty.Wielkie gratulacje!

 • Zabawa karnawałowa uczniów klas I-III

 • Zbiórka karmy dla podopiecznych OTOZ Animals Kwidzyn

  Zbiórka karmy dla podopiecznych OTOZ Animals Kwidzyn

  REKORD POBITY - ZEBRALIŚMY 230 KG KARMY ORAZ 843 ZŁ

  DLA PSÓW I KOTÓW!!!

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i wsparli podopiecznych Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt inspektorat w Kwidzynie. W ramach akcji "POMAGAMY BEZDOMNIAKOM" zbierali karmę, koce, ręczniki, zabawki, obroże oraz kojce. Udało się pobić rekord z ubiegłego roku, który wynosił 160 kg. 11 lutego 2020 r. z wizytą do schroniska pojechali uczniowie z klasy VI b, ponieważ wykazali się największą ofiarnością.  Uczniowie przekazali zebrane materiały inspektorowi OTOZ Pani Lidii, poznali warunki w jakich żyją opuszczone zwierzęta. Uczniowie przekonali się, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

  Oprócz pomocy materialnej uczniowie przekazali również dowód wpłaty na sumę 843 zł, którą zebrano w naszej szkole podczas Mikołajkowej Loterii Fantowej na leczenie bezdomnych zwierząt.

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom i miłość czeka wiele psiaków i kotów.

  Wyjazd zorganizowały Panie Wioleta Klepacka, Dominika Skoczylas oraz Magdalena Plewka. Za wsparcie  dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły, a w szczególności uczennicom klasy VII b Dominice, Martynie, Mai, Wiktorii, Patrycji, Idze oraz uczniom Bartkowi i Oliwierowi. Szczególne podziękowania składamy drużynie harcerskiej z naszej szkoły, która pod opieką Pani Anety Walczak   zorganizowała sprzedaż pierników, a całą uzyskaną kwotą wsparła naszą akcję.  Dziękujemy także pracownikom i dzieciom przedszkola w Gardei, którzy również przyczynili się do pobicia naszego rekordu.

   

  organizatorki:

  Wioleta Klepacka

  Wioletta Zaborska

  Dominika Skoczylas     

 • Walentynki

  Walentynki

  Walentynki coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Z tej to okazji wszystkim zakochanym życzymy samych cudownych chwil.

  A tak bawiliśmy się po południu.

 • Apel porządkowy

  Apel porządkowy

  12 lutego odbył się apel porządkowy, podczas którego dyrekcja szkoły przypomniała zgromadzonym uczniom o ich obowiązkach i prawach. Zostały także wręczone dyplomy, za wzorową frekwencję w pierwszym półroczu.

 • Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

  7 lutego w naszej szkole odbyła się  wspaniała impreza - Dzień Babci i Dziadka. Na wstępie pan dyrektor Zbigniew Guzman przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

  W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.         

  Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków  upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali  poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 

  Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

  Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku.

   

                                                                                                      Wychowawczynie z klas I-III

   

   

   

 • Gminny Konkurs Ortograficzny " ORTOGRAFIA NA WESOŁO" dla klas II - III Szkoły Podstawowej

  Gminny Konkurs Ortograficzny " ORTOGRAFIA NA WESOŁO" dla klas II - III Szkoły Podstawowej

  30 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej w Gardei odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny " ORTOGRAFIA NA WESOŁO". Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cyganach, Czarnem Dolnem, Gardei, Trumiejach oraz Wandowie. Uczestnicy rywalizowali w trzyosobowych drużynach. Przygotowanie do konkursu wymagało systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu. Taka forma konkursu to nie tylko ćwiczenia, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości, kształtująca w uczniach współzawodnictwo.

  Powołana komisja w składzie: pani Joanna Meger, pani Justyna Litwin

  przyznała nagrody drużynom:

  I - miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej w Czarnem Dolnem

  II - miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej w Gardei

  III - miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej w Trumiejach

  IV - miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej w Cyganach

  V - miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej w Wandowie

  Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gardei pana Zbigniewa Guzmana i organizatorów konkursu.

  Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez p. Marzenę Janusiewicz oraz p. Wiolettę Zaborską.

   

 • Gala Dnia Myśli Braterskiej

  W dniu 23 lutego w Warszawie odbędzie się Gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Listy gratulacyjne wyróżnionym drużynowym będzie wręczała hm. Anna Nowosad – Naczelniczka ZHP oraz Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł.

  Takie wyróżnienie otrzymuje się raz w życiu.

 • Wizyta policjantów

  Wizyta policjantów

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. 

   W ramach działań w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów, którzy spotkali się z uczniami klas I - IV. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki.  Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

  Dziękujemy sierż. sztab. Karolinie Warchlewskiej z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie oraz sierż. sztab. Piotrowi Jabłońskiemu z Posterunku Policji w Gardei za wsparcie w naszych działaniach.

 • Konkurs z j.angielskiego

  Konkurs z j.angielskiego

  W piątek przed feriami został rozstrzygnięty szkolny konkurs z języka angielskiego na „Najładniejszy Słowniczek Obrazkowy” przeprowadzony w klasach 1-4. W konkursie wyłoniono czterech zwycięzców:

  - I miejsce zajęła Rozalia Wróblewska z klasy 2a,

  - II miejsce zajęła Antonina Pipczyńska z klasy 3b,

  - III miejsce zajęli Marcelina Ogińska z klasy 1b oraz Sebastian Romanowski z klasy 4a.

  Uczniowie wykonali słowniki zawierające słownictwo opisujące nazwy owoców i warzyw, zabawek, ubrań oraz form spędzania czasu wolnego. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Gardei.

   

  Gratulujemy wygranej!

   

 • Konkurs Kartka Świąteczna

  Konkurs Kartka Świąteczna

  W miesiącu grudniu 2019 roku wszyscy uczniowie klas V – VI Szkoły Podstawowej w Gardei na zajęciach informatycznych projektowali kartki okolicznościowe przy wykorzystaniu programu graficznego Paint.

  Celem pracy było:

  • Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej.
  • Wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań informatycznych.
  • Rozwijanie aktywności poznawczej, twórczej i właściwe jej motywowanie.
  • Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.
  •  Poszukiwanie nowych środków wyrazu przez uczniów.

   

  Komisja w składzie:

                          Piotr Schaefer

                          Maria Skalska

                          Dariusz Koszyński

   

  oceniła prace plastyczne przygotowane przez uczniów. W ocenie prac brane pod uwagę były następujące elementy:

    • odpowiednio dobrana tematyka,
    • układ estetyczny wykonanej pracy,
    • zastosowanie poznanych narzędzi do tworzenia rysunków na zadany temat,
    • umiejętność tworzenia napisów.

  Wyróżnione prace prezentujemy w naszej galerii:

   

  Va -  Alicja Brzozowska, Filip Fedirko, Julia Jastrzębska, Martyna Nizio

  Vb - Szymon Krzywania

  Via - Agata Czarnik, Dobrawa Chmielewska, Mateusz Sobieś

  VIb - Dominik Kołodziej, Dominika Kaszubowska, Iga Miazga, Oliwier Pokora, Oliwier Zelwak

 • Konkurs "STROIK BOŻONARODZENIOWY"

  Konkurs "STROIK BOŻONARODZENIOWY"

  Protokół z posiedzenia Komisji dotyczący rozstrzygnięcia konkursu indywidualnego dla uczniów z klas I-VIII (SP)

  PT: „ STROIK BOŻONARODZENIOWY ”

  Dnia 19.12.2019r. rozstrzygnięto konkurs pt.: „ Stroik

  bożonarodzeniowy ” . Skierowany on był do uczniów z klas I- VIII SP .

  Powołana komisja w składzie:
  - Marek Józefowicz
  - Marzena Grabowska

  Przyznała nagrody następującym uczennicom :

  Szkoła Podstawowa

  I MIEJSCE –Romanowska Natalia kl. IIIa (SP)
  II MIEJSCE – Magdalena Jaworowicz kl. IIa (SP)

  1. III MIEJSCE – Szrubkowska Marta kl. IIa (SP)

  Organizator konkursu – świetlica szkolna.

   

 • Pieczenie pierników

  Pieczenie pierników

  Chociaż do Świąt jeszcze kilka dni to uczniowie z klasy I a i III a  myślą już o świątecznych wypiekach. We czwartek - 19.12.2019 r. , zabrały się do wypieku pierników i ciasteczek, bez których Święta nie mają swojego uroku i zapachu. Najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, aniołki, które zostały włożone do piekarnika. Po kwadransie pierniczki były upieczone, a w całej szkole unosił się zapach przyprawy korzennej. Gotowe ciasteczka, dzieci udekorowały kolorowym lukrem i koralikami. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie wszystkim smakowały.

  W. Klepacka

  J. Kistowska

 • Kartki Świąteczne

  W ostatnim tygodniu tego roku uczniowie z klas 1a,1b, 3a, 4a na lekcjach informatyki z p.Beatą Żmurek wykazując się umiejętnością wykorzystywania narzędzi programu MS Paint wykonywali świąteczne kartki. Wyróżnionym pracami zostały kartki uczniów:

  Lenka Terlecka-1a, Bartek Parulski-1b, Nikoletta Iwasiuk-3a,Julia Sabiszewska-3a, Wojtek Szaliński-3a, Emilka Arbszajtys-4a Sebastian Jażdzyk-4a, Jakub Kopecki-4a. Gratulujemy pomysłowości i talentu!

 • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

  18 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej  w Gardei odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek.  Do udziału przystąpiło 15 wspaniałych solistów z klas I-III. Zaśpiewali wybrane przez siebie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

  Jury w składzie: pan Zbigniew Guzman- dyrektor szkoły oraz panie  Joanna Meger i Justyna Litwin miało trudne zadanie. Po naradach ogłoszono, że zwycięzcami zostali:

  • Blanka Szymańska  kl. IIa - I miejce
  • Oliwier Iwasiuk  kl. Ia - II miejsce
  • Amelia Jastrzębska  kl. IIIa - III miejsce
  • Nikoletta Iwasiuk kl. IIIa – IV miejsce

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki,  a laureaci nagrody.

  Pozostali uczestnicy:

  Natalia Tkaczuk

   Zuzanna Lidak

   Maria Raróg

  Alicja Rakoczy

  Bartosz Czarnik

  Wiktoria Tomaszek

  Julia Sabiszewska

   Rozalia Wróblewska

  Maja Zielazkiewicz

   Marta Szrubkowska

  Julia Szuba 

 • Wizyta w przedszkolu

  Wizyta w przedszkolu

  13.12.2019r  uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami (Beata Matias, Wioleta Klepacka) zostały zaproszone do Przedszkola na ul. Młyńską w Gardei na  przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”. Dzieci były zachwycone występem grupy przedszkolnej oraz dekoracją.  Po przedstawieniu  zostaliśmy ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. 

  Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć