Gardeja

Nawigacja

 • Podsumowanie konkursu plastyczno - technicznego: "Zakładka do książki".

  Podsumowanie konkursu plastyczno - technicznego: "Zakładka do książki".

  12 listopada 2019r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-techniczny zorganizowany dla uczniów klas I-III. W ramach konkursu uczniowie wykonywali zakładkę do książki według własnego pomysłu. Praca mogła być wykonana dowolną techniką plastyczną płaską (wyklejanka, wydzieranka, mozaika, rysunek, itp.). Przy ocenie zakładek komisja brała pod uwagę: pomysłowość, funkcjonalność i samodzielność.

  Komisja w składzie: Wioleta Klepacka, Wioletta Zaborska, Aneta Walczak.

  Nagrodziła  następujących  uczniów:

                                          I miejsce Marcelina Ogińska kl. I b

   

                                          II miejsce Rozalia Wróblewska  kl. II a

   

                                          III miejsce Kacper Zaborski kl. III a

   

   

  Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 • Śniadanie daje moc

  Śniadanie daje moc

  „Śniadanie Daje Moc ” to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość  roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza placówka po raz kolejny wzięła udział  w realizacji tego projektu. W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie klas I-  III  wspólnie z wychowawcami przygotowali wspólne śniadanie. Na szkolnych stolikach znalazły się pyszne, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i inne wartościowe smakołyki. Posiłek był bardzo smaczny i zdrowy. Mamy nadzieję, że podjęte przez dzieci działania przyczynią się do utrwalenia właściwych nawyków żywieniowych.

 • Unihokej chłopców

  Unihokej chłopców

  Pierwsze miesiące roku szkolnego to pracowity okres dla chłopców młodszych z Gardei trenujących unihokeja, ponieważ właśnie jesienią rozpoczynają się rozgrywki  Szkolnego Związku Sportowego o mistrzostwo województwa pomorskiego w tej dyscyplinie sportu.  Pierwszy sprawdzian umiejętności chłopcy z Gardei mieli już na szczeblu gminy gdzie spotkali sie z reprezentacjami szkół z Trumiej i Otłowca.  Po wygranych 8-0 i 6-1 pewnie awansowali do finału powiatu, który odbył się w hali sportowej w Prabutach.  W turnieju powiatowym wszystkie startujące zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których zwycięzcy mieli zagrać o mistrzostwo powiatu i prawo gry w półfinale województwa. Chłopcy z Gardei trafili do grupy z chłopcami z Obrzynowa i Kwidzyna. Mecz z drużyną z gminy Prabuty zakończył sie zwycięstwem chłopców z Gardei 2-0 zaś z chłopcami z Kwidzyna 3-0. Drugą grupę wygrali chłopcy z Prabut i to oni mieli być przeciwnikami chłopców z Gardei w finale powiatu . W meczu finałowym chłopcy z Gardei pewnie  wygrali z reprezentacją  szkoły w  Prabutach  5-1 i awansowali do półfinału województwa.

  Turniej półfinałowy podobnie jak finał powiatu odbył się w hali sportowej w Prabutach. Wzięły w nim udział drużyny z Marzęcina ( powiat nowodworski ),z Lichnowych (powiat malborski) Nowej Wsi ( powiat sztumski) oraz drużyna z Gardei. Pierwszy mecz chłopcy z Gardei rozegrali z zespołem z powiatu sztumskiego  wygrywając go 5-0. W drugim meczu chłopcy z Lichnowych pokonali chłopców z Marzęcina 3-1. W  kolejnym meczu spotkały sie zespoły, które wygrały swoje pierwsze mecze. Wiadomo więc było, że drużyna, która zejdzie z parkietu jako wygrana będzie raczej pewna udziału w finale województwa. Po bardzo dobrym meczu całego zespołu, chłopcy z Gardei pewnie pokonali swoich rówieśników z Lichnowych 6-1 i to oni znacznie przybliżyli się do finału. Ostatni mecz chłopcy z Gardei mogli nawet przegrać  małą ilością bramek a i tak by uzyskali awans. Chłopcy zagrali jednak bez taryfy ulgowej dla przeciwników, których pewnie pokonali 5-1  zasłużenie  awansowali  do najlepszej "6"  województwa pomorskiego .

  To bardzo duży sukces tych chłopców , którzy ciężko pracują na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych tym bardziej, że kilku chłopców jest rocznikowo młodszych. 

  Drużyna chłopców młodszych  z klasy sportowej SP Gardeja : Jan Ginter, Jan Kugler, Oliwier Grzenkowicz, Bartosz Górski, Bartosz Kowalewski, Dominik Kołodziej, Adrian Flisek, Filip Maron, Dominik Celmer, Dominik Krzywania, Stanisław Mroczek, Patryk Rycharski, Jakub Milda, Oskar Hatalewicz

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości

  8 listopada społeczność szkolna zebrała się na małej sali gimnastycznej, by uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste obchody tego Święta symbolizują miłość do naszego kraju, przypominają jego burzliwe dzieje oraz walkę o wolność.

  Uczniowie wysłuchali montażu słowno - muzycznego, a także obejrzeli krótką prezentację multimedialną. Delegacja uczniowska wraz z dyrektorem szkoły złożyła wiązankę pod Pomnikiem Obrońców Westerplatte.
  W trakcie uroczystości usłyszeliśmy pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny zespół wokalny. nad którym pieczę sprawuje dyrektor szkoły p. Zbigniew Guzman. Wartrę honorową pełnili harcerze z drużyny: "Bezimienni".
  O godzinie 11.11 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego. W tym roku akcja ta nosiła nazwę: "Szkoła do Hymnu". Na koniec szkolnych obchodów kilka słów zabrał dyrektor Zbigniew Guzman. 
  Uroczystość przygotowali nauczyciele historii: p.Ewa Grzelak, p. Marek Józefowicz, a także polonistki: p. Joanna Dubas - Jaworowicz i p. Joanna Maciaszczyk.

 • 08.11.2019  godz 11.11 wszyscy śpiewamy "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu"

 • #szkoła pamięta

  #szkoła pamięta

  25 października nasza szkoła włączyła się do  ogólnopolskiej akcji MEN: „Szkoła Pamięta”. Jej celem było wspomnienie tych, którzy zapisali się w historii ogólnopolskiej i lokalnej, a dziś nie ma ich wśród nas. Pamięć o nich jest wyrazem naszego szacunku dla ich życia i dokonań. Uroczystości rozpoczęły się od krótkiego apelu, podczas którego kilka słów zabrał nauczyciel historii p. Marek Józefowicz. Pani wicedyrektor Sylwia Mazurek podziękowała za jego organizację i wraz z przedstawicielami Samorządu Szkolnego złożyła kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Harcerze cały dzień pełnili wartę honorową w szkolnych miejscach pamięci. Do akcji przyłączyli się także uczniowie klas I-III , którzy wraz z wychowawczyniami udali się na cmentarz. Brać uczniowska klas VII – VIII  również udała się na cmentarz, aby zapalić znicze tym, o których nikt nie pamięta. Inicjatorem akcji był Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Caritas oraz 23 SWDH "Bezimienni".

 • #szkołapamięta

  #szkołapamięta

  23 SWDH "Bezimieni" jak co roku sprzątała zapomniane groby na Cmentarzu Parafialnym w Gardei. Tym razem harcerze posprzątali aż 28 grobów. Drużyna odwiedziła również grób naszego kolegi Piotra oraz groby zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w SP w Gardei.

 • Druga rocznica śmierci Pana Jacka Janickiego

  Druga rocznica śmierci Pana Jacka Janickiego

  31 października 2019 r. obchodzimy drugą rocznicę śmierci  nauczyciela Jacka Janickiego. Był on świetnym pedagogiem, wychowawcą, przyjacielem,  który tak jak nikt potrafił zjednać sobie  uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Niech spoczywa w pokoju . Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. W dniu 30.10.2019 roku uczniowie klasy VIIIa i delegacja klasy VIIIb wraz z wychowawcami odwiedzili grób p. Jacka Janickiego. Wspominając swojego wychowawcę/nauczyciela w imieniu własnym Dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego złożyli wiązanki i zapalili znicze.

 • Bal Wszystkich ŚWIĘTYCH

  Bal Wszystkich ŚWIĘTYCH

   

        Uroczystość Wszystkich Świętych kojarzy nam się raczej smutno. Odwiedzamy w tych dniach groby naszych bliskich, wspominamy ich, zapalamy znicze. Smucimy się, że odeszli. Jest to tymczasem święto radosne. Kościół w tym dniu raduje się zwycięstwem tych, którzy po trudach ziemskiego życia radują się w niebie. Tych ogłoszonych oficjalnie świętymi i oraz całej rzeszy anonimowych świętych, wśród których na pewno jest wiele osób, które znaliśmy osobiście! Niech więc ta uroczystość przede wszystkim uświadomi nam, że każdy z nas jest powołany do bycia świętym. I to nie tam kiedyś w niebie, ale tu, na ziemi, od dzisiaj. Pamiętajmy, że na naszą drogę do świętości składają się nasze zwyczajne, codzienne obowiązki. Św. Jan Bosco pięknie pisał: „Kochaj pracę skromną, ukrytą, o którą nikt się nie troszczy, za którą nikt nie podziękuje, która błyszczy w tajemnicy przed spojrzeniem Boga samego”.

  Dnia 28 października 2019r. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich tych , którzy chcą podążać taką właśnie drogą.

 • "Przygody Wilka i Zająca"

  "Przygody Wilka i Zająca"

    Ja Ci jeszcze pokaże… Jeszcze mnie popamiętasz!

         23 października 2019 r. uczniowie klas I – III  wybrali się do KINOTEATRU w Kwidzynie, gdzie obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez Wrocławski Teatr IN- ART pt. ”Przygody Wilka i Zająca”. Przestawienie opowiadało o perypetiach gburowatego Wilka, który próbuje dopaść sympatycznego Zająca. Bohaterowie przeżywają mnóstwo pouczających przygód - odwiedziny w barze u świnki wegetarianki, spotkanie z policjantem czy Wróżką Kozą. W końcu, gdy konflikt sięga zenitu, obaj wpadają w pułapkę przebiegłego Kota Magika.

         I dopiero wtedy dochodzą do wniosku, że nie warto się kłócić. Przypominają sobie przysłowie, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Dzieci dowiedziały się, że w życiu powinniśmy kierować się takimi wartościami  jak: dobroć, serdeczność, miłość, chęć niesienia pomocy innym. Przedstawienie podobało się Naszym uczniom, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

   

   

 • Zajęcia edukacyjne: "Polska Moja Ojczyzna"

  Zajęcia edukacyjne: "Polska Moja Ojczyzna"

   Dnia 21 pażdziernika, gościliśmy w naszej szkole, przedstawicieli Agencji szkolno – przedszkolnej LUPUS, którzy przeprowadzili zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Polska – moja Ojczyzna”.  Uczniowie klas I-III  miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Ojczyzny – godła, flagi, hymnu, mapy Polski, stolic. Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie, czym jest PATRIOTYZM i OJCZYZNA.

  Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – rozwiązywały zagadki związane z Polską na specjalnie przygotowanych tablicach edukacyjnych. Każdy uczeń na pamiątkę udziału w programie otrzymał Dyplom i mógł zrobić sobie zdjęcie w stroju LEGIONISTY.  

   

 • REGULAMIN KONKURS „Zakładka do książki”

  REGULAMIN KONKURS  „Zakładka do książki”

  I. Cele konkursu: 

   

  · rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,

  · pobudzanie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej,

  · doskonalenie sprawności manualnych,

   

  II. Zasady uczestnictwa

   

  · W konkursie mogą wziąć udział  uczniowie klas I-III

  · Uczestnik konkursu może dostarczyć dowolną ilość prac. wykonanych w wybranej przez siebie technice, przeznaczonych do pełnienia funkcji zakładki do książek.

  · Uczestnicy przygotowują autorskie prace plastyczne w postaci zakładek.

   · Prace powinny mieć postać zakładki dwustronnej.

  · Wykonane prace nie będą uczestnikom zwracane, zostaną przekazane do Biblioteki Szkolnej.

  · Organizator konkursu powoła komisję oceniającą.  (Komisja będzie oceniać pomysłowość, oryginalność i estetykę pracy).

  · Prace biorące udział w konkursie należy dostarczyć

  do 31.10.2019 r. do biblioteki szkolnej.

   

  III.Nagrody

   

  · Zostaną przyznane nagrody indywidualne dla laureatów konkursu

   (I, II, III miejsce) oraz dyplomy.

  · Na stronie internetowej szkoły zostanie umieszczona informacja przebiegu konkursu oraz galeria wykonanych prac.

   

   IV.Organizator

  Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna- osoby odpowiedzialne  Wioletta Zaborska, Wioleta Klepacka.

 • Dzień Papieski –„Wstańcie, chodźmy”

  Dzień Papieski –„Wstańcie, chodźmy”

  Przeżywaliśmy szczególną niedzielę, gdyż już po raz XIX wspominaliśmy niezwykłego Polaka ̶ św. Jana Pawła II. 16 października 1978 roku został on wybrany na papieża i sprawował ten urząd aż do 2005 roku. 40 lat temu po raz z pierwszy przybył do naszej ojczyzny, by przekazać nam ważne słowa. Nasz papież w czasie swojej posługi naśladował wiernie Pana Jezusa i tak, jak On bardzo często pochylał się nad chorymi i cierpiącymi. Kiedy po raz pierwszy przybył do naszej Ojczyzny 4 czerwca 1979 roku podkreślał w rozważaniach Apelu Jasnogórskiego, że w swojej modlitwie czuje szczególną bliskość i więź z chorymi i cierpiącymi. Mówił, że spotkanie z nimi jest dla niego źródłem głębokiego poruszenia ducha. Ojciec Święty pięknymi słowami Bóg zapłać wyraził wdzięczność wszystkim chorym, ale także tym, którzy się o nich troszczą i okazują serce, prosząc, by były błogosławione umysły, serca i ręce opiekujących się nimi.Podczas apelu, który  odbył się w Naszej szkole w dniu 17 października 2019r. po raz kolejny wspominaliśmy Wielkiego Polaka Ojca Świętego Jana Pawła II. W czasie apelu odbyło się też uroczyste wręczenie legitymacji dla członków Szkolnego Koła Różańcowego

 • Bal wszystkich świętych

  Bal wszystkich świętych

  Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną zostać świętymi na radość przeżywania człowieczeństwa w pełni razem ze świętymi. W dniu 28 października 2019 r. odbędzie się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych. Podkreślając ten radosny dzień przywdziejmy strój świętego, który jest najbliższy naszemu sercu

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Ślubowanie Pierwszoklasistów

  W dniu 16 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Gardei odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej.

  Pan Dyrektor  powitał gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddał głos".

  Pierwszoklasiści  wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wierszyki o sobie i śpiewając piosenki. Z dumą powtarzali tekst ślubowania. Występ pierwszoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania. Dzieci, do występu, przygotowały wychowawczynie: p. Beata Matias i  p. Wioleta Klepacka. 

  Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonał Pan Dyrektor specjalnie na tę okazję przygotowanym ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści dostali również dyplomy i upominki.

  Po uroczystości uczniowie pojechali na wycieczkę do Centrum Zabaw „Galaktyka” w Grudziądzu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali zabaw dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

 • Szkodliwe e-papierosy

  Szkodliwe e-papierosy

  Zapraszamy do lektury artykułu dotyczącego szkodliwośći e-papierosów

  Informacja-na-temat-zagrozen-dotyczacych-e-papierosow

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  11 października 2019 w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowały się 5 862 szkoły. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

  Uczniowie przez tydzień mogli powtarzać tabliczkę mnożenia dzięki plakatom, jakie pojawiły się w szkole. Następnie Komisja Egzaminacyjna w składzie: Julia Ginter, Julia Cykał, Martyna Nizio, Jan Pipczyński przeprowadziła egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów oraz nauczycieli.

  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

  Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Grażyna Kurzyńska.

 • Dzień drzewa

  Dzień drzewa

  Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. W dzisiejszych czasach coraz mniej obcujemy z przyrodą, a coraz częściej żyjemy w środowisku zanieczyszczonym jednocześnie zapominamy, że drzewa stanowią naturalny filtr powietrza. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Gardei odbył się apel. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy 8a i 7b. Następnie swój repertuar zaprezentowali uczniowie klasy 3a. W dalszej części ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i recytatorskiego oraz wręczono „zielone” nagrody.

  Uroczystość przygotowały pani Beata Radomska oraz pani Jolanta Kistowska.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 14.10.2019 roku w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Gardei obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości zgromadziła się społeczność uczniowska, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi, a także emerytowani nauczyciele.Z życzeniami przybyły również: Kierownik Referatu do spraw Oświaty pani Małgorzata Kensicka – Knyblewska, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani  Katarzyna Ginter. Zespół wokalny prowadzony przez dyrektora szkoły Pana Zbigniewa Guzmana, przygotował krótki występ muzyczny. Mogliśmy także po raz kolejny przyjrzeć się posiedzeniu rady pedagogicznej, które pokazane zostało w krzywym zwierciadle. Występ kabaretowy przygotowały panie polonistki: Joanna Dubas – Jaworowicz i Joanna Maciaszczyk. W role nauczycieli wcielili się uczniowie klas: VIa i VIIa.

  Po okolicznościowych przemówieniach, podziękowaniach za trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci oraz życzeniach dalszych sukcesów w pracy - dla wszystkich nauczycieli, dyrekcja szkoły wręczyła nagrody pracownikom obsługi i  nauczycielom.

  Nagrodę przyznał również Wójt Gminy Gardeja – pan Kazimierz Kwiatkowski, a przyznana została ona dyrektorowi szkoły Zbigniewowi Guzmanowi.

   

 • KONKURS „ANIOŁ NADZIEI”

  KONKURS  „ANIOŁ NADZIEI”

  Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych prowadzące Hospicjum im. św. Wojciecha w Kwidzynie organizuje konkurs na plakat lub pracę przestrzenną, której tematem będzie pomoc choremu człowiekowi.

  · Konkurs będzie trwał od 10 września  2019 r. do 04 listopada 2019r.

  ·Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie plakatu lub pracy przestrzennej (każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę) promującego cele konkursu.

  ·Plakat w układzie pionowym należy wykonać dowolną płaską techniką plastyczną (malarstwo, grafika warsztatowa, grafika komputerowa, collage, rysunek), praca przestrzenna (rzeźba, techniki łączone).

  ·Minimalny format plakatu to A3, praca przestrzenna do 50 cm wysokości.

  ·Prace powinny być możliwie zauważalne i czytelne zarówno w ekspozycjach zewnętrznych, jak i w niewielkiego formatu reklamach prasowych.

  ·Każda praca powinna być podpisana (imię i nazwisko autora, nazwa placówki, dane osoby pod kierunkiem której została wykonana).

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć