Gardeja

Nawigacja

 • Wycieczka klas piątych

  Wycieczka klas piątych

  Dnia 03.06.2019 roku uczniowie klas piątych  wraz z wychowawcami po raz kolejny udali się na wspólną wycieczkę. Najpierw odwiedzili największą w Trójmieście arenę paintballa elektronicznego. Dzieci, wyposażone w karabiny i kamizelki z sensorami zliczającymi i sygnalizującymi trafienia, sprawdzały swój refleks i umiejętności w prawdziwym labiryncie pomieszczeń. Paintball elektroniczny to nieograniczone możliwości rozgrywek bez konieczności schodzenia z pola walki po jednym trafieniu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stadionu. Trasa obejmuje zakątki i lokalizacje, których nie ujrzymy,  przychodząc na mecz. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia szatni zawodników, sali konferencyjnej, kaplicy stadionowej oraz strefy mixed zone, czyli miejsca, z którego zawodnicy wychodzą na boisko.

  Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Akwarium Gdyńskim, w którym dzieci mogły  podziwiać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, m.in. z Afryki, Ameryki Północnej czy naszego kontynentu.

  W drodze powrotnej uczniowie udali się na posiłek w Mc Donaldzie. Pogoda okazała się niezwykle łaskawa, wszystkim dopisywały świetne humory.

 • Dzień Dawcy Szpiku

  Dzień Dawcy Szpiku

  W piątek 31.05.2019 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się akcja „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego”. Akcja została przeprowadzona we współpracy z Fundacją DKMS.

  Zarejestrowały się 22 osoby, gotowe do znalezienia się w bazie danych. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku szansę na nowe życie. Wszystkim, którzy jak dotąd przyłączyli się do tej szczytnej akcji serdecznie dziękujemy!

  Dziękujemy również wolontariuszom, którzy pomogli przeprowadzić rejestrację:
  p. Joannie Dubas- Jaworowicz, Dominice Sabiszewskiej, Darii Kaczmarskiej, Oliwii Kopeckiej, Wiktorii Willmie, Weronice Bruszczak i Maciejowi Gudowskiemu.

  Koordynatorem akcji w szkole była p. Grażyna Kurzyńska

 • Wizyta Policjanta w klasie I a

  30 maja klasa I a gościła na lekcji pana Policjanta , który przeprowadził rozmowy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw, spędzania wolnego czasu oraz przemocy i agresji wśród dzieci. Pan policjant przestrzegł dzieci przed nieodpowiednim zachowanie w kontaktach z nieznajomymi oraz umiejętności reagowania w sytuacjach trudnych. Dzieci utrwaliły sobie również numery telefonów alarmowych, a także  wspólnie omówiły sposoby zachowania się   oraz   zasady bezpiecznych zabaw  podczas wakacji.

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  31.05.2019 w Szkole Podstawowej w Gardei obchodziliśmy Dzień Dziecka.
  W tym szczególnym dniu dzieciom dopisywały humory, a na twarzach malowały się uśmiechy. Obchody rozpoczął krótki apel na boisku szkolnym, podczas którego dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman złożył uczniom serdeczne życzenia. Na dzieci czekała moc atrakcji: zjeżdżalnia, pokazy tańca, malowanie twarzy. W kawiarence uczniowie mogli skosztować pysznych wypieków, a na świeżym powietrzu zjeść kiełbaski z grilla przygotowywane przez rodziców. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zawody sportowe.

  To był radosny i udany dzień!

   

  Dziękujemy Radzie Rodziców i sponsorom festynu:

  1. ZPM Ewa Roman Aniołkowscy Grudziądz
  2. Wojciech Zieliński Kwidzyn
  3. Krzysztof Gugała
  4. PBS Gardeja
  5. Bożena Rybus
  6. GOK Gardeja Emilian Jaworowicz
  7. Restauracja K2
  8. ZM Kawscy
  9. Środki Czystości Zdanowicz
  10. Roman Kwieciński ROM- DREW
  11. Grażyna Cieśla
  12. GS Gardeja
 • Wystawa pajęczaków,owadów,oraz gadów

  Wystawa pajęczaków,owadów,oraz gadów

  W dniu 22 maja 2019 r. na  zaproszenie pani Beaty Radomskiej do naszej szkoły przybył pan Jarosław Rejmer, który od wielu lat zajmuje się hodowlą gadów, owadów i pajęczaków. Nasz Gość zabrał uczniów klas V, VI i VII do świata żywych zwierząt egzotycznych.

  W czasie zajęć uczniowie poznali cechy budowy, tryb życia i miejsca występowania prezentowanych zwierząt oraz usłyszeli wiele ciekawostek na ich temat. Odważniejsi uczniowie mieli okazję bezpośredniego kontaktu z niektórymi gadami, patyczakami, straszykami czy krocionogiem. Dla każdej grupy uczniów było to niewątpliwie emocjonalne doświadczenie.

 • Wernisaż Julity Walczak i Patrycji Najdowskiej

  Wernisaż Julity Walczak i Patrycji Najdowskiej

     Dnia 17 maja w naszej szkole odbył się wernisaż wystawy prac dwóch uzdolnionych plastycznie (i nie tylko) dziewcząt – uczennicy klasy III gimnazjum Julity Walczak oraz uczennicy klasy VIII szkoły podstawowej Patrycji Najdowskiej zorganizowany przez Szkolną Galerię Kontrast pn. „Maluję bo lubię”.

  Te dwie dziewczyny oprócz przyjaźni i sąsiedztwa łączy ogromna pasja tworzenia. Od najmłodszych lat uczestniczą w warsztatach plastycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gardei i dały się poznać jako bardzo uzdolnione dzieci, a dzisiaj nastolatki. Uzdolnienia dziewcząt są poparte ogromną pracą, co można było zauważyć nie tylko na warsztatach plastycznych, ale również na lekcjach plastyki czy plenerach malarskich.

      Dyrektor szkoły pan Zbigniew Guzman przywitał przybyłych gości i gratulował dziewczynom tak wspaniałych prac. O twórczości uczennic opowiedział p. Piotr Schaefer.

  Na wystawie zostały zaprezentowane prace plastyczne powstałe w przeciągu czterech lat na lekcjach plastyki, warsztatach plastycznych, plenerach malarskich czy zaciszu domowym. Ukazują ona urokliwe pejzaże malowane z natury oraz wymyślone dzięki bogatej wyobraźni. Są też martwe natury i portrety. Mogliśmy również podziwiać portrety wielkich Polaków, które były elementem dekoracji wykonanej z okazji Gminnych Obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawione prace wykonane są w technice tempery, ale i również nie obcy jest im akryl, pastel czy akwarela. Julita i Patrycja to dziewczyny nie tylko uzdolnione plastycznie. Julita to również ścisły umysł – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, a Patrycja zaśpiewała kilka piosenek przy akompaniamencie gitary p. Anny Kozub. Wystawę otworzył Wójt Gminy Gardeja p. Kazimierz Kwiatkowski.

   

  Julita Walczak – dąży do realistycznej doskonałości, cechuje ją wnikliwa obserwacja natury. Budując formę obrazu, każdy ruch pędzlem jest przemyślany, nieprzypadkowy, wykorzystuje zdobytą wiedzę nie tylko o kolorze, ale także o perspektywie, kompozycji czy plamie barwnej. Julita to także ścisły umysł – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

  Sukcesy plastyczne:

  - Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci          

    i Młodzieży “1918 – 2018 … takie czasy” (2018)

  - Nagroda Główna w Ogólnopolskim Biennale Plastycznym 

   „Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce” (2017)

  - Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

   „Pejzaże” (2018)

  - Kwalifikacja do wystawy VII Międzynarodowego Konkursu

    Plastycznego „Przyroda w kolorach 2018”

  - I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Regionalnej 

    Dzieci i Młodzieży pn. „Mój Region” (2018)

  - Wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Konkursie Twórczości

    Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój Region” (2017)

  - Wyróżnienie  w  II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Szkoła 

    bez przemocy – cyberprzemocy mówimy nie” (2016)

  - Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Co mnie

    zachwyca zimą” (2014)

  -IV miejsce w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym „Szkoła bez 

    przemocy – moja rodzina” (2013)

   

  Udział w plenerach malarskich organizowanych przez GOK Gardeja

  - Benowo 2014

  - Wandowo 2015

  - Cygany 2016

  - Nowa Wieś - Klimbergowice 2017

  - Rogóźno Zamek 2018

  - Rozajny 2019

   

  Laureatka tytułu: Talent roku w dziedzinie plastyki 2016, 2018

   

  Patrycja Najdowska – ogromny temperament i śmiałość w doborze kolorów. Maluje z rozmachem, bardzo dynamicznie układając barwne plamy na obrazie. W tym właśnie rozmachu, dynamizmie i ogromnej sile zawarta jest pasja tworzenia.

  Patrycja również pięknie śpiewa, a jej nową pasją jest jazda konna. Uczennica chce kontynuować naukę w Technikum TEB (profil fotografia i multimedia) w Grudziądzu.

  Sukcesy plastyczne:

  - Nagroda w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci                 

    i Młodzieży :”1918 – 2018 … takie czasy” (2018)

  - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Biennale Plastycznym „Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce” (2017)

  - Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

    „Pejzaże” (2018)

  - II miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Regionalnej  

    Dzieci i Młodzieży pn. „Mój Region” (2018)

  - Wyróżnienie  w XV Wojewódzkim Konkursie Twórczości 

    Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój Region” (2016)

  - Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym „ Bohater  

    literacki, z którym chciałabym się zaprzyjaźnić” (2016)

  - Wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Dzieci     

   „Moja mała Ojczyzna” (2014)

   

  Udział w plenerach malarskich organizowanych przez GOK Gardeja

  - Wandowo 2015

  - Cygany 2016

  - Nowa Wieś - Klimbergowice 2017

  - Rogóźno Zamek 2018

  - Rozajny 2019

   

  Laureatka tytułu: Talent roku w dziedzinie plastyki 2018

   

 • KARTA ROWEROWA

  KARTA ROWEROWA

  15 maja w naszej szkole uczniowie klas IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Dyrektor szkoły pan Zbigniew Guzman życzył wszystkim czwartakom powodzenia. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej – sprawdzającej znajomość przepisów ruchu drogowego oraz praktycznej - dotyczącej obsługi technicznej roweru oraz umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem bezpieczeństwa. Wrażeń było co niemiara. Uczniowie mieli do pokonania tor przeszkód oraz sprawdzian ze znajomości znaków drogowych, który został przeprowadzony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Kwidzynie pp. Mirosława Ilina i Wojciecha Lorka. Uczniowie do egzaminu zostali przygotowani przez p. Piotra Schaefera, a koordynatorem egzaminu była p. Jolanta Jelińska.

   

 • Wycieczka do Szwecji

  Wycieczka do Szwecji

  Klasa IIIA gimnazjum wraz z wychowawcą-panią Joanną Dubas-Jaworowicz oraz z panią Grażyną Kurzyńską udała się na wycieczkę do Szwecji.

  Wyjazd odbył się w dniach 20.05-22.05.2019 r. Uczniowie płynęli promem Stena Line do Karlskrony. Na miejscu odbyli całodzienną autokarową wycieczkę z przewodnikiem, podczas której odwiedzili dwa najciekawsze miasta południowo-wschodniej Szwecji i zobaczyli kilka atrakcji po drugiej stronie Bałtyku. W trakcie zwiedzania  byli  w Muzeum Marynarki Wojennej,  zobaczyli starówkę i katedrę z XVII wieku oraz renesansowy zamek na wyspie
  w mieście Kalmar. Ponadto znaleźli się na najdłuższym w Szwecji moście na Olandię
  z 1972r. Mogli podziwiać wspaniałe widoki na Cieśninę Kalmarską, przylądek Torhamn,
  a także archipelag Kristianopel.

  W drogę powrotną do Polski ruszyli Stena Line Spirit. Na promie czekało na nich również mnóstwo atrakcji. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do ojczyzny.

  Wycieczka należała do bezpiecznych i bardzo udanychJ

 • Podziękowanie za akcje Pomoc Afryce

 • Dzień dawcy szpiku

  Dzień dawcy szpiku

  Przyłącz się do walki z nowotworami krwi. Zostań potencjalnym dawcą komórek macierzystych i uratuj komuś życie. Może ktoś czeka właśnie na Ciebie. 31.05.2019r
  w Szkole Podstawowej w Gardei odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek, między 18 a 55 rokiem życia. Minimalna waga to 50kg.

   

  Zajmuje to tylko chwilę, a polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej
   z wewnętrznej strony policzka.

  Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości
  z numerem PESEL.

  Zapraszamy!

 • Wycieczka do Gdyni

  Wycieczka do Gdyni

  Dnia 15.05.2019 r. uczniowie kl.Ia i kl.IIIa  pojechały autokarem do Oceanarium w Gdyni. To piękne miejsce jest polskim Muzeum Instytutu Rybackiego posiadające status ogrodu zoologicznego. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Gatunki podzielone są na akwaria słodkowodne i morskie. Na trzech piętrach podziwiać można aż 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10 000 litrów. Edukacja Morska swój program kieruje również do dzieci. Dlatego najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach pt.”Edukacja przez zabawę”. Zobaczyliśmy  film, który przedstawiał życie na rafie koralowej i tajemniczy świat głębin. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie. Dzieci były zachwycone rybami o wielorakich kształtach, żarłocznymi piraniami, wielkimi żółwiami, pięknymi koralowcami i cudnymi muszlami. Wielkim zainteresowaniem cieszył się rekin, płaszczki oraz ogromna anakonda. Zanim udaliśmy się do autokaru wszyscy mieliśmy możliwość podziwiania statków zacumowanych
  w porcie.

 • Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Kwidzynie.

  Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Kwidzynie.

   

  Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają codziennie przynajmniej kilka godzin. Bardzo ważne jest, by ten czas spędzały miło , przyjemnie , a przede wszystkim w poczuciu bezpieczeństwa. Bardzo istotne  są wzajemne relacje  między  rówieśnikami oraz  ich  starszymi  kolegami.  15 maja w klasach I-III odbyły się pogadanki na temat agresji
   i przemocy wśród dzieci i młodzieży, które przeprowadzili  zaprzyjaźnieni  z naszą szkołą funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kwidzynie. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, jak unikać i bronić się przed przemocą i agresją  innych. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

  Spotkanie zorganizowała p.Jolanta Jelińska

 • Wycieczka do gdyni

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do gdyni.

 • Dzień otwarty

  Dzień otwarty

  Dnia 8 maja 2019 roku (środa) w naszej szkole odbył się "Dzień otwarty" dla dzieci z klasy "0" oraz ich rodziców. Zaproszonych gości przywitał pan dyrektor Zbigniew Guzman oraz panie: Beata Matias i Wioleta Klepacka. Dzieci obejrzały bazę lokalową szkoły oraz wzięły czynny udział w lekcji pod kierunkiem nauczycieli nauczania zintegrowanego. Na zakończenie odbyły się zabawy integracyjne z chustą animacyjną. Przyszli uczniowie naszej szkoły dostali również słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Sponsorami spotkania była Szkoła Podstawowa w Gardei oraz Rada Rodziców.

 • Święto Konstytucji 3-go Maja

  Święto Konstytucji 3-go Maja

  30 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel okolicznościowy poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego. O oprawę muzyczną zadbał szkolny zespół wokalny prowadzony przez dyrektora szkoły Pana Zbigniewa Guzmana. Zgromadzona społeczność szkolna mogła również obejrzeć prezentację multimedialną związaną z obchodzonym świętem.
  Program został przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem nauczycieli historii: Ewy Grzelak, Marka Józefowicza oraz dyrektora szkoły Zbigniewa Guzmana.

 • Turniej unihokeja w Walichnowach

  Turniej unihokeja w Walichnowach

  W sobotę 27.04 chłopcy z SP Trumieje oraz chłopcy z klasy sportowej o profilu unihokeja z SP Gardeja brali udział w silnie obsadzonym Turnieju Unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły w Walichnowach Małych (powiat tczewski) klas 4-6. W turnieju brało udział 9 drużyn podzielonych na 3 grupy. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów, których zwycięzcy tworzyli grupę grającą o miejsca 1-3 w turnieju. Przegrani z półfinałów tworzyli grupę grającą o miejsca 4-6, zaś zespoły, które zajęły miejsca 3 w swoich grupach rywalizowały o miejsca 7-9. Chłopcy z Gardei zostali podzieleni na dwa zespoły. Każdy zespół z gminy Gardeja ( Gardeja I, Gardeja II, Trumieje), żeby w pierwszej fazie turnieju nie rywalizowały miedzy sobą został rozlosowany do innej grupy eliminacyjnej. Chłopcy z Trumiej w grupie pokonali 5-1 pierwszy zespół z Walichnów  oraz wygrali z Gniewem   4-0. Zespół Gardeja I również awansował do półfinału pokonując w swojej grupie Walichnowy II zespół 2-1 oraz Subkowy 3-1. Zespół Gardeja II po wygraniu z zespołem z Tymawy 5-0 oraz z Gronowem 2-0 również z kompletem zwycięstw zameldowała sie w półfinale . Tak wiec po rozegraniu pierwszych meczów wiadomo było, że zespoły z  Trumiej i Gardei w komplecie awansowały do półfinałów. Dzięki temu, że zespoły z gminy Gardeja wygrały swoje grupy eliminacyjne żadna nie trafiła na siebie w półfinałach. Półfinały były bardzo zacięte ponieważ  zwycięzcy mieli już zapewniony medal. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Gardei I i Gronowa. Po bardzo dobrej pierwszej połowie zawodnicy z Gardei wygrywali 3-1 i chyba byli już pewni finału. Niestety zawodnicy z Gronowa po przerwie strzelili dwie bramki i doprowadzili do remisu. Tak więc o awansie miały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali chłopcy z Gardei i to oni jako pierwsi zameldowali się w grupie finałowej. Drugi półfinał rozgrywali  chłopcy z Trumiej z drużyną z Subkowych. Ten półfinał miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Zawodnicy z Trumiej bardzo długo prowadzili po golu zdobytym przez Kacpra Wiśniewskiego, niestety chwila dekoncentracji kosztowała ich utratę bramki. Kolejny półfinał zakończył się remisem i znowu o awansie miały decydować rzuty karne. Skuteczniej wykonywali je zawodnicy z Trumiej i to oni jako kolejna drużyna zameldowała sie w trójce finałowej. Drugi zespół z Gardei w półfinale po trzech bramkach Adama Zalewskiego pokonał zespół z Gniewu 3-1. Tak więc grupę finałową walczącą o medale stworzyły wszystkie zespoły z gminy Gardeja. W grupie finałowej chłopcy z Trumiej zagrali jeszcze lepiej niż w meczach grupowych i półfinale. W pierwszym meczu wygrali 4-2 z Gardeją I. W tym meczu jedną z bramek dla drużyny z Gardei strzelił najmłodszy zawodnik turnieju 6-letni Igor Ścibiński. W drugim zaś pokonali zespól Gardei II 3-0 zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju, powtarzając sukces sprzed roku. Chłopcy z Gardei zagrali więc mecz o srebrne medale między sobą. W meczu tym Gardeja  II pokonała Gardeję I 3-1. Najlepszym strzelcem turnieju z 11 bramkami ex-aequo z zawodnikiem gospodarzy został Adam Zalewski z Gardei II. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano podobnie jak w zeszłym roku Kacpra Szymańskiego zawodnika z Trumiej. Najwartościowszym zawodnikiem Turnieju MVP został Kacper Wiśniewski kapitan zespołu z Trumiej.

  Był to bardzo fajny i udany turniej ponieważ trzy pierwsze miejsca zajęły zespoły reprezentujące szkołę w Gardei i w Trumiejach. Dużo na pewno dał udział w pomorskiej lidze unihokeja gdzie chłopcy z Gardei i Trumiej walczyli z najlepszymi drużynami na Pomorzu w tej kategorii wiekowej . Oczywiście wyniki cieszą ale poza zwycięstwami ważna jest dobra zabawa. Chłopcy z Trumiej wygrali ten turniej trzeci raz z rzędu i pokazali, ze małe szkoły mogą walczyć i liczyć się w rywalizacji sportowej z większymi ośrodkami właśnie dzięki ogrywaniu się w takich turniejach.

  TRUMIEJE – Kacper Wiśniewski, Kacper Szymański, Kornel Siedlecki, Łukasz Falkiewicz.

  GARDEJA I  – Adrian Flisek, Oliwier Grzenkowicz, Dominik Kołodziej, Jan Ginter, Igor Ścibiński.

  GARDEJA II - Adam Zalewski, Dominik Celmer, Bartosz Górski, Dominik Krzywania

  opiekunem zawodników z Trumiej oraz Gardei jest Marek Ścibiński.

  kolejność końcowa turnieju:

  1. SP TRUMIEJE

  2. SP GARDEJA II

  3. SP GARDEJA I

  4. SP SUBKOWY

  5. SP GNIEW

  6. SP GRONOWO

  7. SP WALICHNOWY II

  8. SP WALICHNOWY I

  9. SP TYMAWA

 • Konkurs logopedyczny: "Kolorowe głoski"

  Konkurs logopedyczny: "Kolorowe głoski"

  W naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu logopedycznego „Kolorowe głoski”. Konkurs skierowany był do uczniów klas
  I-III, którzy na co dzień pracują nad poprawną wymową podczas terapii. Głównym celem konkursu było pokazanie dzieciom „logopedii” od innej strony, pobudzenie wyobraźni oraz aktywności twórczej. Uczniowie mieli za zadanie przygotować dowolną techniką kolorowe, wiosenne prace, których głównym tematem będzie jedna z ćwiczonych podczas zajęć głosek.
  Wszystkie prace, były warte uwagi.

   

  Jury w składzie: Dominika Skoczylas, Joanna Meger, Wioleta Klepacka miało przed sobą trudne zadanie, jednak udało się wyłonić zwycięzców.

   

  I miejsce zajęła:

  Julia Napiórkowska IIb

   

  II miejsce:

  Rozalia Wróblewska Ia

  Szymon Kozłowski IIIa

   

  III miejsce:

  Kacper Zaborski IIa

  Kinga Delklok IIIa

   

  Wyróżnienia:

  Dawid Fecowycz Ia

  Jakub Banaszewski IIa

  Sandra Tadejewska Ia

   

   

  Do dzieci powędrowały nagrody książkowe i drobne upominki. Gratulujemy!

 • Ogólnopolski Turniej BRD - awans do etapu powiatowego

  Ogólnopolski Turniej BRD - awans do etapu powiatowego

  Awans gardejskiej drużyny do etapu powiatowego

   W  Szkole Podstawowej w Czarnem Dolnem odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Do turnieju zgasiło się 5 drużyn w młodszej kategorii wiekowej oraz 7 drużyn w  kategorii starszej. Było dużo emocji związanych rozwiązywaniem  testu wiedzy i skrzyżowań, a także jazdą na torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego i udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

  Ostatecznie w starszej grupie wiekowej I miejsce zajęła drużyna  SP w Gardei w składzie : Cezary Arszyński, Jakub Kołpacki i Dawid Kamecki (opiekun p. Jolanta Kistowska). 

  Uczniowie 9 maja 2019 roku będą reprezentować gminę Gardeja w eliminacjach powiatowych.

   III miejsce zajęła debiutująca w konkursie młodsza drużyna przygotowana przez p. Piotra Schaefera.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

   

 • Biwak harcerzy

  Biwak harcerzy

  26 -27 kwietnia 2019r w Szkole podstawowej w Gardei odbył się biwak drużyn hufca Kwidzyn. Wszystkie działania podczas biwaku poświęcone były strzelectwu sportowemu. Kominek poświęcony był historii strzelectwa w Polsce. Wspomniano również o Harcerskich Drużynach Strzeleckich.

  W sobotę, po okiem członków GWARD – u, odbyły się Zawody Strzeleckie. Harcerze strzelali z karabinków pneumatycznych. Najlepszy wynik pośród harcerzy zdobywających pamiątkową odznakę, uzyskała harcerka z 23 SWDH „Bezimienni” Julia Ginter – 91 punktów na 100 możliwych.

  Czuwaj!

 • Konkurs Kuratoryjny z Chemii

  Konkurs Kuratoryjny z Chemii
  Wielki sukces naszej uczennicy Julity Walczak która przechodząc   przez wszystkie etapy (gminny, powiatowy) konkursu Kuratoryjnego  zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego gdzie konkurowała z uczniami z całego pomorza. Konkurs  odbył się 14.III.2019 w Zespole Szkół nr.1 w Sopocie.
  Serdecznie gratulujemy!
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć