• Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

• „Wielkanoc, Wielkanoc świat z zimy się obudził, te święta to pamiątka,że Chrystus zbawił ludzi”. Wielkimi krokami zbliżają się bardzo radosne Święta Wielkanocne. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod opieką Adama Serafinowicza przygotowali w szkole uroczysty apel. Radosne piosenki były przeplatane krótkimi wierszykami oraz ciekawą inscenizacją. Wszyscy chętnie obejrzeli przedstawienie, które wprowadziło nas w podniosły nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy Caritas, ktory zaangażował się w przygotowania.

• Finał powiatowy

• 27 marca 2024 roku reprezentacja naszej szkoły z klas 5-6 rozegrała finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt, który miał miejsce w hali SPOMS Kwidzyn. Dziewczęta pokonały SP Prabuty i SP Nebrowo Wielkie i zostały wicemistrzyniami Powiatu. Skład Kruzel Weronika, Kozłowska Jagoda, Terlecki Lena, Olech Lena, Tomaszek Kinga, Rycharska Lena, Szuba Julia, Walesiak Iga, Tomaszek Wiktoria, Raróg Maria, Lidka Zuzanna, Szymańska Blanka.

• Mapy marzeń

• Marzenia to cel z datą do zrealizowania. jakiś czas temu z moją fantastyczną młodzieżą robiliśmy mapy marzeń- niektóre okazały się bardzo prozaiczne, inne wymagające większego wysiłku. Życze Wam abyście spełniali swoje marzenia. Macie wszystko, żeby ten cel się udał- inteligencję, przebojowość, zapał, zaradność i kreatywność. Psycholog szkolny- Anna Grzonkowska

• Wyjazd do kina klasy VI i VII

• 25 marca klasa VIa oraz VIIa i VIIB wybrały się wraz z wychowawcami do kina do Grudziądza. Obejrzeliśmy film " Za duży na bajki 2 - klasa VI" oraz "Biała odwaga"- klasy VII. To był mile spędzony czas. Po seansie udaliśmy się na posiłek i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły

• Dzień gofra

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Gofra świetlica szkolna przygotowała pyszne gofry. Uczniowie robili również wielkanocne tatuaże. Wszystko to było możliwe dzięki uprzejmości jednego z rodziców. Dziękujemy. Radość i uśmiech dzieci-bezcenne.

• Zajęcia z psychologiem

• Na zajęciach z psycholog Panią Anna Grzonkowską robiliśmy girlandy wielkanocne. Każdy wykazał się dużą kreatywnością. Dzieci bardzo chętnie dekorowały swoje prace. Drzemie w w nich talent plastyczny. Każdego dnia chwalimy nasze dzieci dostrzegając ich potencjał, dając im przestrzeń na bycie sobą w pracy twórczej

• Pierwszy dzień wiosny

• Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Z okazji pierwszego dnia wiosny samorząd uczniowski na czele z Panią Joanną Dubas- Jaworowicz ogłosił dzień bez plecaka. Każdy mógł przynieść książki w niekonwencjonalnym opakowaniu. Pomysłowość naszych uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania.

• I miejsce w gminnych eliminacjach w piłce koszykowej

• Reprezentacja chłopców z naszej szkoly w skladzie: Szymon Kozłowski, Michał Michalski, Błażej Justa, Jakub Szpadkiewicz, Michał Kowalewski, Marcel Pipczyński, Kacper Flisek i Maciej Fałkowski zajęła 1 miejsce w gminnych eliminacjach w piłce koszykowej w kategorii klas starszych i będzie reprezentowała naszą gminę w turnieju powiatowym.

Podobnym sukcesem mogą pochwalić sie dziewczynki zarówno w kategorii klas młodszych jak i starszych.

Dziewczęta starsze: Napiorkowska Julia, Wyrwas Nadia, Kowalska Wiktoria, Janaszczyk Kamila, Tkaczuk Natalia, Pipczyńska Antonina, Iwasiuk Nicola, Tomczak Emilia, Romanowska Natalia, Sabiszewska Julia, Kohnert Agata, Janaszczyk Kinga

W drużynie dziewcząt młodszych występowały: Grzenkowicz Ola, Lidak Zuzia, Olech Lena, Szuba Julia, Terlecka Lena, Tomaszek Wiktoria, Walesiak Iga Brodzińska Zuzia, Kozłowska Jagoda, Kruzel Weronika, Szymańska Blanka, Rycharska Lena

Uczniów do zawodów przygotowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego.

• Dzień św. Patryka

• 18 marca w naszej szkole hucznie obchodzono dzień św. Patryka. Został on zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego Panią Kamilę Wichowską i Jowitę Konewkę oraz z pomocą pedagoga specjalnego - Joanny Meger

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono. Na holu głównym zawisły przepiękne zielone koniczyny, a plakat przy wejściu do szkoły informował o tym wyjątkowym dniu.

Dzień Św. Patryka był również wspaniałą okazją, aby zaznajomić się z kulturą, muzyką i historią niezwykłego kraju, jakim jest Irlandia.

Na długiej przerwie można było usłyszeć irlandzką muzykę, a chętni mogli zostać przyozdobieni zieloną koniczynką narysowaną na twarzach.

Uczniowie klas młodszych wykonali przepiękne plakaty, które zawisły na holu naszej szkoły.

Dzieci i młodzież szkolna bardzo entuzjastycznie włączyli się w obchody tego dnia. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

• Standardy ochrony małoletnich

• Zapraszamy do zapoznania się z gazetką dotyczącą standardów ochrony małoletnich, która znajduje się na holu naszej szkoły. Gazetka została przygotowana przez pedagogów Panią Joannę Meger, Agnieszkę Szczygielską- Mizera oraz psychologa szkolnego Panią Anne Grzonkowską

• Konkurs na kartkę wielkanocną

• Świetlica szkolna przygotowuje się do Świąt Wielkanocnych