• Powiatowy turniej koszykówki

• Sukcesów sportowych ciąg dalszy. Nasza szkolna reprezentacja dziewcząt starszych wywalczyla 3 miejsce w powiatowym turnieju koszykówki. To kolejny sukces wywalczony przez nasze uczennice. Dziewczęta starsze: Napiorkowska Julia, Wyrwas Nadia, Kowalska Wiktoria, Janaszczyk Kamila, Tkaczuk Natalia, Pipczyńska Antonina, Tomczak Emilia, Kohnert Agata, Janaszczyk Kinga, Amelia Jastrzębska. Gratulujemy oraz dziękujemy naszym dziewczynom za sukcesy i walkę zaś nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie dziewcząt do zawodów.

• Biwak harcerski

• W dniach 12-13 kwietnia 13 GZ Czarne Jagódki i 23 WDH Bezimienni zorganizowali biwak dla naszych drużyn. Podczas biwaku dh Bartłomiej Kamiński złożył przyrzeczenie harcerskie. Obie drużyny bawiły się świetnie rozwiązując zadania z gry oraz rozwiązując szyfry. Druhowi Bartłomiejowi życzymy wielu przygód na harcerskim szlaku. Czuwaj!

• Dzień czekolady

• 12 kwietnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Czekolady, ulubione święto każdego łasucha. Wychowawca świetlicy pani Kamila Kawska zapoznała uczniów z historią czekolady, która zawiera wiele wartościowych składników mineralnych, takich jak magnez, potas, żelazo, wapń i cynk. Dzieci dowiedziały się jak wytwarza się czekoladę, jakie są jej rodzaje, a na koniec odbyła się degustacja czekolady i wspólnie wykonaliśmy czekoludka.

• Finał powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt

• 8 kwietnia 2024 roku w sali gimnastycznej SP 6 Kwidzyn został rozegrany finał powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt klas 7-8 w którym wystąpiły: Janaszczyk Kamila, Janaszczyk Kinga, Kohnert Agata, Kowalska Wiktoria, Starula Małgorzata, Tkaczuk Natalia, Tomczak Emilia, Wyrwas Nadia. Dziewczęta nie zatrzymują się i zdobywają kolejne trofeum . Tym razem III miejsce. Po bardzo zaciętych meczach i ambitnej grze naszej drużyny mogliśmy cieszyć się ze zdobycia 11 pucharu dla naszej szkoły. Ogromne brawa i gratulacje dla dziewcząt i nauczycieli wych - fizycznego za przygotowanie zespołu.

• Dzień Pracownika Służby Zdrowia

• 7 kwietnia obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły udali się z nauczycielem świetlicy do ośrodka zdrowia i apteki i złożyli wszystkim pracownikom życzenia. Życzymy samych pozytywnych ludzi wokół i spełnienia najskrytszych marzeń. Aby wykonywany zawód sprawiał, że na twarzy codziennie będzie pojawiał się uśmiech.

• Kwiecień miesiącem autyzmu

• Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Pamiętajmy zwłaszcza w tym miesiącu, abyśmy wszyscy - nauczyciele, rodzice, wychowawcy — przypominali o tym, jak istotne jest zrozumienie i akceptacja osób z autyzmem oraz jak ważne jest okazywanie tym osobom empatii. Bądźmy razem!

Pedagog specjalny Joanna Meger wraz z pedagog szkolnym Agnieszką Szczygielską- Mizerą przygotowały gazetkę dotyczącą tego ważnego tematu.

• III miejsce w turnieju powiatowym

• Pasmo sukcesów sportowych naszych uczniów trwa w najlepsze. Kolejny sukces sportowy osiągnęli nasi chłopcy z klas 8-7. Reprezentacja chłopców starszych w składzie: Szymon Kozłowski, Michał Michalski, Błażej Justa, Jakub Szpadkiewicz, Michał Kowalewski, Marcel Pipczyński, Kacper Flisek oraz Łukasz Paurowski po bardzo dobrej grze zajeła 3 miejsce turnieju powiatowym w koszykówce. Był to juz 9 finał powiatu w tym roku szkolnym w, którym udział brała nasza szkolna drużyna w różnych kategoriach wiekowych. W najbliższym czasie czekają nas kolejne finały powiatu. Dziękujemy naszym chłopcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za kolejny sukces sportowy na arenie powiatu i życzymy sukcesów w pozostałych turniejach.

• Stroiki w świetlicy szkolnej

• Tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie świetlicy przygotowali przepiękne stroiki wysiewając owies do wlasnoręcznie przyozdobionych przez siebie kubeczkach.

• I miejsce naszej drużyny

• Kolejny sukces sportowy osiągnęła reprezentacja chłopców starszych z naszej szkoly. Drużyna w skladzie: Szymon Kozłowski, Michał Michalski, Błażej Justa, Jakub Szpadkiewicz, Michał Kowalewski, Marcel Pipczyński, Kacper Flisek i Adam Szafraniec zajęła 1 miejsce w gminnych eliminacjach w piłce siatkowej w kategorii i będzie reprezentowała naszą gminę w turnieju powiatowym, ktory odbędzie się w Kwidzynie.

• Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

• „Wielkanoc, Wielkanoc świat z zimy się obudził, te święta to pamiątka,że Chrystus zbawił ludzi”. Wielkimi krokami zbliżają się bardzo radosne Święta Wielkanocne. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod opieką Adama Serafinowicza przygotowali w szkole uroczysty apel. Radosne piosenki były przeplatane krótkimi wierszykami oraz ciekawą inscenizacją. Wszyscy chętnie obejrzeli przedstawienie, które wprowadziło nas w podniosły nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy Caritas, ktory zaangażował się w przygotowania.

• Finał powiatowy

• 27 marca 2024 roku reprezentacja naszej szkoły z klas 5-6 rozegrała finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt, który miał miejsce w hali SPOMS Kwidzyn. Dziewczęta pokonały SP Prabuty i SP Nebrowo Wielkie i zostały wicemistrzyniami Powiatu. Skład Kruzel Weronika, Kozłowska Jagoda, Terlecki Lena, Olech Lena, Tomaszek Kinga, Rycharska Lena, Szuba Julia, Walesiak Iga, Tomaszek Wiktoria, Raróg Maria, Lidka Zuzanna, Szymańska Blanka.

• Mapy marzeń

• Marzenia to cel z datą do zrealizowania. jakiś czas temu z moją fantastyczną młodzieżą robiliśmy mapy marzeń- niektóre okazały się bardzo prozaiczne, inne wymagające większego wysiłku. Życze Wam abyście spełniali swoje marzenia. Macie wszystko, żeby ten cel się udał- inteligencję, przebojowość, zapał, zaradność i kreatywność. Psycholog szkolny- Anna Grzonkowska