Gardeja

Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
 • KONKURS „ANIOŁ NADZIEI”

  KONKURS  „ANIOŁ NADZIEI”

  Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych prowadzące Hospicjum im. św. Wojciecha w Kwidzynie organizuje konkurs na plakat lub pracę przestrzenną, której tematem będzie pomoc choremu człowiekowi.

  · Konkurs będzie trwał od 10 września  2019 r. do 04 listopada 2019r.

  ·Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie plakatu lub pracy przestrzennej (każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę) promującego cele konkursu.

  ·Plakat w układzie pionowym należy wykonać dowolną płaską techniką plastyczną (malarstwo, grafika warsztatowa, grafika komputerowa, collage, rysunek), praca przestrzenna (rzeźba, techniki łączone).

  ·Minimalny format plakatu to A3, praca przestrzenna do 50 cm wysokości.

  ·Prace powinny być możliwie zauważalne i czytelne zarówno w ekspozycjach zewnętrznych, jak i w niewielkiego formatu reklamach prasowych.

  ·Każda praca powinna być podpisana (imię i nazwisko autora, nazwa placówki, dane osoby pod kierunkiem której została wykonana).

   

 • Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

  Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

  Nie jest to rana śmiertelna, bo nie można zadać rany śmiertelnej czemuś, co jest nieśmiertelne. Nie można uśmiercić nadziei.

  bł. ks. Jerzy Popiełuszko

  Nasza szkoła przystąpiła do kampanii –„POLA NADZEI”, ma ona na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum św. Wojciecha w Kwidzynie oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań tej kampanii będziemy zajmować się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizować zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazywać na opiekę paliatywną.Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Carez Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy.Uczniowie na czele z Dyrekcją  wspólnie sadzili cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworząc całe pola nadziei, zostaną ścięte i rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

                                                                                                                                         SZKOLNE KOŁO CARITAS

   

 • Europejski dzień języków obcych

  Europejski dzień języków obcych

  We wrześniu uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły przygotowywali się do Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem obchodzenia takiego święta jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz popularyzowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie klas VII dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem rosyjskim, którego uczą się w szkole jako drugiego, więc ich zadaniem było przygotować plakat przedstawiający wszystkie skojarzenia z Rosją. Uczniowie dobierali się w grupy 3- 4 osobowe, omawiali swoje zadania, dzielili się pomysłami i w ciągu dwóch godzin lekcyjnych wykonywali swoje prace. Uczniowie klas VIII posiadają już trochę większą wiedzę, więc ich praca była troszkę trudniejsza. Zadanie domowe polegało na odszukaniu i zapisaniu chociaż jednego przysłowia w języku rosyjskim. Nie wszystkim udało się wywiązać z tego zadania za pierwszym razem, ale ostatecznie każdy soje przysłowie już miał, czasem dzięki koleżance/koledze, który znalazł ich więcej. Kolejny krok, to omówienie wybranego przysłowia, by dobrze je zrozumieć. To bardzo ważne, ponieważ ostateczne zadanie polegało na tym, by to przysłowie zilustrować. Jak się okazało podczas zgadywania w młodszych klasach, wcale to nie było takie proste. Każda praca została oceniona i jej rezultaty uczennice klasy VII a zaprezentowały na gazetce szkolnej „Rosja – ciekawy kraj” dla całej naszej społeczności szkolnej.

   

 • Wycieczka klasy IVa

  Wycieczka klasy IVa

   Pamięć o Obrońcach Westerplatte jest kultywowana w naszej szkole od lat. Tradycją jest odwiedzanie  miejsca wrześniowych walk.

  I w tym roku szkolnym, 26 września 2019, klasa  IVa wraz z wychowawcą- panią Joanną Dubas-Jaworowicz oraz panią Ewą Grzelak, pojechała  na Westerplatte Uczniowie poznali historię związaną z  patronem szkoły w Gardei, a następnie wszyscy oddali cześć bohaterom.

  Po odwiedzeniu tego szczególnego miejsca, udali się do Centrum Hewelianum  w Gdańsku, na zorganizowaną lekcję ,,Alchemia zapachów”. Po zajęciach uczestniczyli w wystawie  interaktywnej ,,Dookoła świata”.

  Swoją wędrówkę zaczęli od poznania wnętrza ziemi, dotarli do Azji, gdzie  mogli własnoręcznie zbudować Himalaje, a następnie w Afryce zobaczyli na własne oczy pustynną burzę! Płonące drzewo, powstawanie fal czy wiatr wiejący z ogromną prędkością - te i inne atrakcje czekały  zwiedzających w Australii, z której przenieśli się na Antarktydę,
  by doświadczyć zjawiska zorzy polarnej. W Ameryce Południowej  mogli podziwiać piękne motyle i spotkać anakondę. Cała podróż skończyła się na naszym kontynencie - w Europie, gdzie w tajemniczej budce telefonicznej  brzmiały słowa: "Kocham Cię!" w wielu językach!

  Zmęczenie, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

  Wycieczka ta to niezapomniana lekcja historii, jak również interaktywna  podróż
  w nieznane…

 • Wycieczka uczniów klas siódmych

  Wycieczka uczniów klas siódmych

  26 września uczniowie klas siódmych pod opieką p. Grażyny Kurzyńskiej uczestniczyli
  w wycieczce do Gdańska. Młodzież zwiedzała Westerplatte, a następnie udała się do Centrum Hewelianum. Tam mogli odkrywać niesamowity świat nauki. Aktywnie uczestniczyli
  w doświadczeniach z fizyki podczas zajęć: „Powietrze kontra próżnia”. Zapoznali się
   z tematyką związaną z właściwościami materii, w szczególności z ciśnieniem. Zwiedzali także  interaktywną wystawę: „Z energią”, gdzie mogli m.in. wprawić w ruch śrubę Archimedesa, czy zobaczyć wahadło Newtona.

  Wycieczka była pełna wrażeń i na długo pozostanie w pamięci siódmoklasistów.

 • Bricks 4 Kidz

  Bricks 4 Kidz

    20.09.2019r. klasy Ia i Ib wzięły udział w pokazie „Bricks 4 Kidz”. Dzieci  miały zapewnioną wyjątkową atmosferę zajęć, podczas których budowały i bawiły się za pomocą uwielbianych klocków lego.

 • Apel 17 września

  Apel 17 września

  17 września 2019 roku po raz kolejny odbył się apel upamiętniający atak ZSRR na Polskę. Z tej okazji, uczniowie pod okiem nauczycieli: Joanny Dubas – Jaworowicz, Ewy Grzelak i Joanny Maciaszczyk, przygotowali uroczystość, podczas której przedstawiono trudną sytuację Polaków po wcześniejszej agresji hitlerowskich Niemiec na naszą ojczyznę. W tym czasie Związek Radziecki dokonał agresji na walczącą już  z Niemcami Polskę. Uczniowie dowiedzieli się o tajnym porozumieniu pomiędzy ZSRR a Niemcami, dotyczącego podziału naszego kraju – słynny pakt Ribbentrop – Mołotow. Prezentacja multimedialna przygotowana przez pana Marka Józefowicza nakreśliła, to co wcześniej przedstawili uczniowie. Na zakończenie apelu dyrektor szkoły Zbigniew Guzman powiedział kilka słów i podziękował za przygotowanie apelu.

 • Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie to akcja społeczna  organizowana  przez Prezydenta RP od 2012 roku, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami literatury polskiej.

              Dnia 13.09.2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie. W tegorocznej edycji dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej zaprezentowali fragmenty nowel znanych polskich pisarzy.  Prezydent RP w liście
  do rodaków napisał: „Dziś teksty te nie straciły nic na swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.”

  To była prawdziwa lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  Międzynarodowy Dzień Kropki

    W piątek 13.09  obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki.  Z tego powodu zaprosiliśmy  uczniów
  kl. I-III do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło
  na szkolnym korytarzu. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani
  w kropki.  Powstały bajkowe kropkowe drzewa. Przerwy międzylekcyjne urozmaicała gra Twister, powodująca wybuchy niesamowitego śmiechu.  Rozmawialiśmy na temat wiary
  we własne możliwości.  

  To był wspaniały, niezapomniany dzień! 

 • PLAN LEKCJI 4-8

  PLAN LEKCJI 4-8

  Plan 4-8

  PLAN_LEKCJI

 • Plan klas 1-3

  Plan klas 1-3
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  2 września oficjalnie zakończyły się wakacje.  Po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się, by rozpocząć nowy rok szkolny 2019/2020.
  Dyrektor szkoły  - Zbigniew Guzman serdecznie przywitał zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli
  i pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w naszej szkole. Pani wicedyrektor Sylwia Mazurek przekazała informacje organizacyjne.
  Z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, zaprezentowany został krótki montaż słowno – muzyczny,
  a delegacja wraz z dyrektorem złożyła kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.

 • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  19 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019. Uroczyste zakończenie roku szkolnego to  radosne podsumowanie wytężonej dziesięciomiesięcznej pracy i nauki, a także chwila rozpoczynająca wyczekiwane wakacje. Uroczystość odbyła się w dwóch etapach. O godzinie 8.00 uczniowie gimnazjum i klas 7-8 spotkali się z wychowawcami, nauczycielami, rodzicami i dyrekcją szkoły. Przed godziną 10.00 rozpoczęła się uroczystość dla klas I-VI SP. 
  Dyrektor szkoły Zbigniew Guzman podziękował nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi i rodzicom za miniony rok szkolny. Kilka słów zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Ginter. Wręczono nagrody dla wyróżniających się uczniów, listy  gratulacyjne dla rodziców, nagrody za wzorową frekwencję czy pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym pożegnała dwoje nauczycieli zmieniających pracę: Panią Bożenę Krajewską oraz panią Kingę Michalik.
  Po uroczystościach na sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2018/2019.

 • Bal gimnazjalny i bal klas ósmych

  Bal gimnazjalny i bal klas ósmych

  Odpowiednio 8 i 15 czerwca 2019 roku odbyły się w naszej szkole: bal gimnazjalny oraz bal klas ósmych. To ważne wydarzenia dla przyszłych absolwentów, będące zwieńczeniem ich edukacji. Obie uroczystości rozpoczął przywitaniem dyrektor szkoły Pan Zbigniew Guzman, a następnie młodzież zatańczyła poloneza, do którego układ przygotował Pan Janusz Kowalski. Na uroczystościach zgromadzili się rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły. Zaproszenie przyjął również Wójt Gminy Gardeja Kazimierz Kwiatkowski wraz z Panią Kierownik Referatu Oświaty – Małgorzatą Kensicką – Knyblewską. Po części oficjalnej uczniowie przygotowali podziękowania dla wychowawców, nauczycieli, a także krótkie prezentacje obrazujące czas spędzony w naszej szkole. Następnie zaproszeni goście udali się na poczęstunek do świetlicy szkolnej, a młodzież rozpoczęła wspólną zabawę.

   

 • LEDNICA 2000

  LEDNICA 2000

  Tegoroczne już XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy odbyło się 1 czerwca 2019 r. Hasło tegorocznego spotkania- "Wiesz, że cię kocham”

   

  Ojciec Jan Góra, założyciel i pierwszy duszpasterz wspólnoty Lednica 2000 powtarzał często za Janem Pawłem II: „Człowiek jest mocny wtedy kiedy wie, że jest kochany”.

  Ta myśl, która została przekazana młodzieży podczas XXIII Spotkania Młodych Lednica 2019, jest streszczeniem gawędy świętego papieża do zgromadzonych przed krakowskim pałacem arcybiskupów w 1987 roku. Ojciec Święty Jan Paweł II tak wołał wtedy do młodzieży: Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło wam żyć. Wskazywał na eucharystię jako siłę przebicia. Na ten sakrament, który dodawał siły wielu pokoleniom również w jego młodzieńczych latach, w okresie II wojny światowej.

  Uczestników tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy, było wielu, starali się oni odkryć , że z sakramentów spowiedzi i eucharystii płynie siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu.

  Po raz drugi młodzież naszej parafii uczestniczyła w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 • Grill klasy Ia i IIIa

  Grill klasy Ia i IIIa

  14.06.2019r uczniowie kl. Ia i IIIa wraz z wychowawcami Jolantą Jelińską i Beatą Matias oraz rodzicami spędzili przedpołudnie na integracyjnym spotkaniu z grillem i kiełbaskami. Dzieci bawiły się na placu zabaw przy parku w Gardei. Pieczenie kiełbasek połączone było z zabawami sportowymi. Między chłopcami został rozegrany mecz piłki nożnej. Dziewczynki bawiły się grami planszowymi na kocach. Spotkanie było okazją do rozmów o swoich zainteresowaniach, wspomnieniach i planach wakacyjnych.

   

   

   

 • Zbiórka makulatury-podsumowanie 2018/2019r.

  Zbiórka makulatury-podsumowanie 2018/2019r.

  We wrześniu po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję zbiórki makulatury pod  hasłem „Podaruj gazecie jej siódme życie”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do selektywnego zbierania surowców wtórnych oraz dbanie o środowisko naturalne. Na pochwałę zasługuje postawa wielu rodziców, którzy aktywnie włączają się w akcję, wspomagają najmłodszych i przynoszą do szkoły ciężkie paczki makulatury. Pieniądze ze sprzedaży makulatury klasa może przeznaczyć na własne cele. W roku szkolnym 2018/2019 zebraliśmy 2331 kg. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, uczniom, rodzicom i nauczycielom bardzo dziękujemy.

           

  NAGRODZENI UCZNIOWIE:

  UCZNIOWIE  I - III SP  

  I MIEJSCE - Kacper Zaborski kl. IIa 449 kg. 

  II MIEJSCE – Bartosz Taczyński  kl. IIIa 44,70 kg. 

  III MIEJSCE – Stanisław Górski kl. IIa 29,80 kg.        

       

   UCZNIOWIE IV - VI SP            

  I MIEJSCE – Natalia Frymark kl. VIb 181,40 kg. 

  II MIEJSCE – Julia Cykał kl. IVa 131 kg. 

  III MIEJSCE – Julia Karbowska kl. VIa 92 kg    

   

  UCZNIOWIE VII - VIII SP i III GIM

  I MIEJSCE – Igor Jurczyk kl. VIIa 80,50 kg. 

  II MIEJSCE –Julia Michalska kl. VIIa 58,04 kg. 

  III MIEJSCE – Martyna Cicha kl. VIIIb 35,00 kg.        

   

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury.

 • Dzień Mamy i Taty

  Dzień Mamy i Taty

   05 czerwca 2019 r. uczniowie kl.Ia i IIIa przygotowali „ Dzień Mamy i Taty”. Pan dyrektor Zbigniew Guzman uroczyście przywitał przybyłych gości odczytując wiersze dla Mamy i Taty. Wszyscy z uwagą i wzruszeniem wysłuchali części artystycznej wykonywanej przez  dzieci.  Wzruszające i pełne ciepła wiersze oraz przepięknie wykonane piosenki ubarwiły tę  uroczystość.  Niespodzianką dla  gości były  upominki: samodzielnie wykonane laurki,  które zostały wręczone po zakończonych występach.  Goście nagrodzili występy dzieci dużymi brawami. Następnie wszyscy zgromadzeni  usiedli do wspólnego poczęstunku.  Atmosfera tej uroczystości była niezwykle rodzinna.

   

   

  Organizator: Beata Matias, Jolanta Jelińska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei
  ul. Sportowa1
  82-520 Gardeja
 • 55 2751477

Galeria zdjęć