Strona główna
Aktualności
Tydzień dla Bezpieczeństwa
W dniach poprzedzających wakacje Ministerstwo Edukacji Narodowej zainicjowało ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, do której dołączyła również Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei.
Celem programu jest promowanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży – zarówno w szkole, w domu, jak i podczas letniego wypoczynku. W ramach działań uczniowie uczestniczą w rozmowach, warsztatach oraz zajęciach dotyczących m.in. bezpieczeństwa w sieci, relacji rówieśniczych, reagowania w sytuacjach zagrożenia, zdrowia psychicznego oraz bezpiecznych wakacji.
Nałogi kolego zgubą ducha twego
Protokół z rozstrzygnięcia Powiatowego Konkursu „Nałogi kolego zgubą ducha Twego”
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Gardei.
Współorganizatorami: Urząd Gminy w Gardei- Wójt Gminy Gardeja
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gardei.
Na konkurs wpłynęło do organizatorów 43 prace.
Konkurs
W czwartek 11 czerwca odbył się Konkurs wiedzy o Sankt- Petersburgu. Uczniowie sprawdzili swoją znajomość historii, kultury, zabytków i tradycji miasta. Odpowiadali na pytania dotyczące najważniejszych miejsc, takich jak Ermitaż.
Teatrzyk kukiełkowy
Klasa ósma pod okiem pani Kamili Kawskiej przygotowała dla uczniów klas pierwszych wyjątkowy teatrzyk kukiełkowy. Przedstawienie opowiadało ciekawą i pełną humoru historię o przygodach leśnych zwierząt i krasnoludków.
Informacja i zdjęcia: Kamila Kawska
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
Nasza szkoła we współpracy z Biblioteką Publiczną w Gardei, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, której celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie zgromadzili się z ulubionymi książkami i wspólnie czytali w nietypowych miejscach na terenie szkoły. Nie zabrakło kocyków, poduszek, maskotek oraz dobrej atmosfery sprzyjającej lekturze. Akcja była doskonałą okazją do pokazania, że czytanie może być nie tylko wartościowe, ale także przyjemne i inspirujące. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz wspólne promowanie mody na czytanie! CZYTAJMY RAZEM - BO CZYTANIE MA MOC!
Spotkanie autorskie
12 czerwca uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Panem Jackiem Łapińskim- pisarzem, prawnikiem, nauczycielem i pasjonatem psychologii pozytywnej. Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o znaczeniu pasji, motywacji oraz pozytywnego podejścia do życia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali gościa i aktywnie uczestniczyli w rozmowie. Dziękujemy Panu Jackowi za cenne wskazówki, inspiracje oraz mile spędzony czas. Dziękujemy Bibliotece Publicznej Gminy Gardeja za zorganizowanie spotkania oraz owocną współpracę.
Kurs mediacji rówieśniczych
Zakończył się cykl zajęć grupowych z mediacji rowieśniczych prowadzonych w naszej szkole przez Fundację Edukacji i Rozwoju FLOW z Kwidzyna. Uczniowie uczestniczący w programie zdobywali wiedzę z zakresu komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz prowadzenia mediacji między rówieśnikami. Z dumą informujemy, że nasza szkoła jako pierwsza w powiecie kwidzyńskim uzyskała certyfikat SZKOLNEGO KLUBU MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ, którego realizacja została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Udział w projekcie stanowi ważny krok w budowaniu dialogu kultury, wzajemnego szacunku i odpowiedzialności za relacje w społeczności szkolnej. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz prowadzącym za profesjonalne wsparcie i inspirujące zajęcia. Gratulujemy uczestnikom zdobytych kompetencji i życzymy powodzenia w pełnieniu roli młodych mediatorów.
Cała Polska czyta dzieciom
W dniach 26 maja – 1 czerwca nasza szkoła aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Wspólnie odkrywaliśmy magię literatury, promując głośne czytanie oraz rozwijając wyobraźnię i pasje czytelnicze naszych uczniów.
Wielkie święto literatury rozpoczęliśmy od wspólnego, głośnego odczytania kultowego wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, który od razu wprowadził wszystkich uczestników w doskonały humor i nadał dynamiczne tempo kolejnym dniom akcji.
Festyn z okazji Dnia Dziecka
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Gardei
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Gardei był pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych atrakcji. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji uczniowie mogli spędzić ten wyjątkowy dzień na wspólnej zabawie i integracji.
Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, fotobudka oraz stanowisko do malowania twarzy, gdzie dzieci mogły zamienić się w ulubione postacie i zwierzęta. Nie zabrakło także kawiarenki z pysznymi słodkościami, lodów oraz kiełbasek pieczonych na grillu.
Wycieczka do Torunia klas V
28.05.2026 r.klasy Va i Vb uczestniczyły w pełnej atrakcji wycieczce do Torunia. Uczniowie odwiedzili Planetarium, gdzie poznali tajemnice kosmosu, a także przeszli przez interaktywny tunel dostarczający wielu ciekawych wrażeń. Nie zabrakło również aktywnej zabawy w Jump Arenie oraz spaceru po urokliwej toruńskiej starówce, podczas którego dzieci mogły podziwiać najpiękniejsze zabytki miasta. Wycieczka była doskonałą okazją do nauki, integracji i wspólnego spędzenia czasu.
Wycieczka klas IV
Wycieczka do Centrum Eksperymentu w Gdyni oraz na Westerplatte
Rozkład jazdy autobusów na dzień 1 czerwca
Zmiana organizacji dowozów i odwozów w dniu 01.06.2026-poniedziałek.
W poniedziałek uczniowie przyjeżdżają do szkoły na godzinę 9.00. a odjeżdżają o godz. 13.00. Olszówka przyjeżdża do szkoły na 7.30, Otłowiec na 7.14(kurs poranny bez zmian). Poniżej harmonogram dowozów Gardeja:
Szkoła wyjazd-8.00
Konkurs recytatorski
Miejsko-Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Proza i Poezja - Bajki Polskie'' W dniach 16 - 17 maja w Kasynie Kultury w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Miejsko-Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Proza i Poezja - Bajki Polskie''. W tym roku do rywalizacji stanęło 71 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych. Występy konkursowe oceniało profesjonalne jury. Uczennica naszej szkoły, Amelia Załucka z klasy VIa, zdobyła wyróżnienie, prezentując wiersz Konrada Dziennika ,,Kura co leczyła szczura'' i fragment prozy ,, Niesamowite przychody dziesięciu skarpetek '' Justyny Bednarek. Gratulacje dla Amelki za doskonały występ!
Szkoła bez przemocy- bezpieczni w sieci
IX Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki ,,SZKOŁA BEZ PRZEMOCY - BEZPIECZNI W SIECI" Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Rozalia Wróblewska, zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Literackim ,, SZKOŁA BEZ PRZEMOCY - BEZPIECZNI W SIECI". Konkurs miał na celu promowanie dobrych wzorców postępowania w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec zjawiska przemocy w szkole i w rodzinie. Gratulujemy Rozalce kolejnego sukcesu!
Zbiórka dla oddziału pediatrycznego
Nasza szkoła również dołącza do tej akcji. Artykuły prosze przynosić do Pani Natalii Kushnir do świetlicy. Z góry dziękujemy.
Lekcje religii przy kapliczce
W czasie miesiąca maja, wraz z poszczególnymi klasami, uczestniczymy w lekcjach religii przy kapliczce Matki Bożej Gietrzwałdzkiej znajdującej się przy naszym Kościele Parafialnym.
Uczniowie poznają krótką historię objawień maryjnych w Gietrzwałd – jedynych w Polsce uznanych przez Kościół objawień Matki Bożej. Wspólnie odmawiamy także Litanię Loretańską, powierzając Maryi nasze intencje, rodziny i całą społeczność szkolną.
Turniej szachowy
Wczoraj na dziedzińcu w Kwidzyńskim Zamku odbył się "Pierwszy Zamkowy Turniej Szachowy" w którym wzięli udział nasi uczniowie - Dominik Kujtkowski, Adam Kujtkowski, Julek Kowalczyk i Miłosz Kowalczyk. Gratulujemy udziału w Turnieju - to była nasza pierwsza próba sił szachowych. - było ciekawie, zadaniowo. Swoich sił spróbowała również Pani Henryka Poznańska. Na koniec każdy zawodnik mógł wybrać sobie nagrodę taką jaka mu się podobała. Zawody odbyły się ze zbiórką wpisowego na szczytny cel - wspierano Julkę Woźniak. Dziękujemy Naszym Szachowym Zawodnikom!!!
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Życzymy wszystkim bibliotekom dużo radości z pracy, życzliwych czytelników oraz niekończącej się pasji do książek. Niech każda biblioteka będzie miejscem wyjątkowych historii.
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
CERTFIKATY
Kalendarz
- brak danych