• Żołnierze wyklęci

• 7 marca odbył się e apel z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 – 1963. Żołnierze Wyklęci, zwani często Żołnierzami Niezłomnymi, w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Piękny program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klas VI, VII i VIII pod opieką Pana Marka Józefowicza i Pani Anety Walczak. Apel odbył się w gościnnych progach Gminny Ośrodek Kultury w Gardei

• Dzień kobiet w VIIA

• Dzień Kobiet w klasie VIIa był dniem wyjątkowym. Chłopcy z małą pomocą rodziców przygotowali dla dziewczynek drobne upominki. Ponieważ tego dnia mamy również godzinę wychowawczą, więc postanowiliśmy również zamówić pizzę. To był wyjątkowo mile spędzony czas. Klasa VIIa wraz z wychowawcą Joanną Meger pozdrawia i życzy wszystkim miłego dnia

• Zaproszenie na Jubileusz

• Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów Szkoły Podstawowej w Gardei na Jubileusz 60- lecia Tysiąclatki- Szkoły Podstawowej im Obrońców Westerplatte, który odbędzie się 10 maja 2024 roku

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 10 kwietnia w sekretariacie szkoły- tel. 55 275 14 77

• Zajęcia z psychologiem

• W środę w okrojonym składzie (reszta grupy w poszukiwaniu swojej drogi zwiedzała szkoły średnie) wspólnie wykonaliśmy gazetkę o emocjach . Dobrze wiemy, ze odgrywają one kluczową rolę w naszym życiu. Dbajmy o siebie, o odpoczynek, dobre relacje z bliskimi, bądźmy aktywni. Im lepiej dbamy o siebie tym jesteśmy " lepszą wersją "siebie" dla innych.🙏🥰😉 Info. psycholog szkolny- Anna Grzonkowska

• Wizyta w kwidzyńskich szkołach średnich

• 6 marca uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Panią Joanną Dubas- Jaworowicz oraz pedagogiem specjalnym Panią Joanna Meger wybrali się do Kwidzyna by odwiedzić szkoły średnie. Organizatorem wyjazdu była pedagog pani Agnieszka Szczygielska- Mizera. Uczniowie mieli okazję poznać ofertę edukacyjną I i II LO, Zespołu Szkół nr 1 i 2 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, obejrzeli również warsztaty szkolne na ulicy Ogrodowej. Mamy nadzieję, że dzięki wizytom w szkołach średnich, łatwiej będzie wybrać swój wymarzony kierunek kształcenia. Życzymy powodzenia.

• Wojewódzka olimpiada geograficzna

• Otrzymaliśmy już wyniki olimpiady wojewódzkiej z geografii, do której zakwalifikował się nasz uczeń Korneliusz Kowalczyk. Mimo kontuzji Kornel przygotował się do konkursu i zabrakło dosłownie milimetrów by przeszedł do kolejnego etapu. Aby zostać laureatem potrzebne było 90% prawidłowych odpowiedzi. Korneliusz zdobył 88,7%. Zabrakło1,25%. Korneliusz- dla nas i tak jesteś mistrzem w swojej kategorii, gratulujemy!

• Finał powiatu w piłce ręcznej

• Nasze uczennice zajęły 4 miejsce w finale powiatu w piłce ręcznej. Podopieczne Krzysztofa Najdowskiego i Marka Ścibińskiego. Uczennice kl 8 a i 7a b. Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

Nadia Wyrwas

Julia Napiórkowska

Wiktoria Kowalska

Kamila Jaszczyk

Natalia Tkaczyk

Antonina Pipczyńska

Nikoletta Iwasiuk

Emila Tomczak

Natalia Romanowska

Julia Sabiszewska

Agata Kohnert

Kinga Janaszczyk

• Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne

• Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne z klasa 3a. Nauka przez zabawę z wykorzystaniem kreatywnych klocków LEGO. Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka Szczygielska- Mizera

• Sukcesy spotrowe

• Sukcesy spotowe naszych uczniów. Ten tydzien obfitowal w sukcesy sportowe naszych uczniów. Nasze reprezentacje klas mlodszych 4-6 zarówno w kategorii chlopcow jak i dziewcząt wywalczyly 3 miejsca w powiatowych turniejach piłki ręcznej, ktore odbyły sie w SPOMS Kwidzyn. W drużynie dziewcząt występowały: Grzenkowicz Ola, Hillar Nikola, Lidak Zuzia, Olech Lena, Szuba Julia, Terlecka Lena, Tomaszek Wiktoria, Walesiak Iga, Brodzińska Zuzia, Kozłowska Jagoda, Kruzel Weronika, Przyjemska Ewa W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Sobjanek Piotr, Szpadkiewicz Olek, Kowalczyk Miłosz, Przanowski Bartek, Okumski Nikodem, Pawelec Maciej, Milewski Maciej, Ważny Filip, Flisek Szymon, Dębowski Patryk, Jadaszewski Nikodem. Uczniów do zawodów przygotowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego.