• Czekoladowa fontanna

• Wczoraj w świetlicy dzieci robiły szaszłyki owocowe z fontanną czekoladową w ramach innowacji pedagogicznej razem z panem Markiem Józefowiczem i panią Kamilą Kawską. Z fontanny mogliśmy korzystać dzięki uprzejmości rodziców. Dziękujemy.

• Święto Niepodległości 11 listopada

• Jak co roku w dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie pod opieką nauczycieli zorganizowali uroczystości, które odbyły się 10 listopadaZ okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości dzieci przedstawiły najważniejsze wydarzenia z naszej historii, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe i wolne państwo przestało istnieć na mapach Europy i Świata. Uczniowie prezentowali również dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego wieloma zrywami patriotycznymi oraz codzienną walką o wyzwolenie, aż do dnia gdy po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Apel przygotowali nauczyciele Pani Joanna Maciaszczyk, Joanna Dubas- Jaworowicz, Pan Marek Józefowicz oraz Pan Piotr Schaefer, który zajął się oprawą muzyczna oraz wykonaniem przepięknych dekoracjiPrezentowane treści przeplatane były wykonywanymi przez uczniów pieśniami o charakterze patriotycznym, co z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem.Na koniec cala szkoła odśpiewała hymn włączając się do akcji "Hymn dla Niepodległej"

• Niepodległa do hymnu

• Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

• Gazetka świetlicy szkolnej

• W świetlicy szkolnej na głównym korytarzu oraz w klasach zawisły gazetki upamiętniające święto 11 listopada i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Poniżej najnowsza gazetka świetlicy szkolnej

• Finał Powiatu w Unihokeju

• W dniu 7 listopada w Prabutach odbył się finał powiatu w unihokeju dziewcząt w ramach igrzysk dzieci Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju udział wzięło 6 drużyn z terenu naszego powiatu a były to : SP w Janowie, SP Nebrowo Wielkie, SP Trumiejki, SPOMS Kwidzyn , SP Nowy Dwor Kwidzyński oraz SP Gardeja. zespoły podzielono na dwie grupy nasze zawodniczki trafiły do grupy z Kwidzynem oraz Nowym Dworem. Pierwszy mecz dziewczęta grały z drużyną z Kwidzyna i wygrały go 2-1 . Kolejny mecz graliśmy z zespołem z Nowego Dworu gdzie ulegliśmy 0-5. Dało to nam awans do grupy finałowej gdzie zagraliśmy o miejsce 3 z zespołem SP Trumiejki. W regularnym czasie był remis więc o wygranej zadecydowały rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazały się nasze dziewczęta i dzięki temu zajęły 3 miejsce w całym turnieju.

• Doświadczenia w świetlicy

• 31.10 w świetlicy dzieci przeprowadziły wraz z nauczycielem dwa doświadczenia LAMPA LAWA I WULKAN. Do doświadczeń użyliśmy sody i octu (doświadczenie wulkan) oraz wody, oleju barwnika spożywczego oraz musującej witaminy C(lampa lawa). Witaminę C można zastąpić sodą, a wodę octem. Spróbujcie sami.

• Chemia w klasie VII

• Lekcja chemii nie musi być nudna. Udowodniła to Pani Aneta Walczak wprowadzając innowacyjną metode nauczania. W zeszłym tygodniu klasy VII mogły utrwalić znajomość symboli pierwiastków podczas gry w zbijaka.

• Bal Wszystkich Świętych

• We wtorek 31 października odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez nauczyciela religii pana Adama Serafinowicza. Wszyscy bawiliśmy się doskonale, odwiedził nas również Ksiądz Jerzy Młocicki, który miał dla naszych uczniów słodka niespodziankę.