• Zajęcia w klasie IIA

• W ubiegłym tygodniu klasa IIa omawiała temat prądu.Dzieci dowiedziały się skąd bierze się prąd, jak powstaje burza, poznały źródła energii odnawialnej. Badały jakie materiały przewodzą prąd. Stworzyły piękne " burzowe" prace oraz zbudowały energooszczędne domy z klocków.

• Dzień kobiet w klasach I-III

• Również nasi najmłodsi chłopcy pamiętali o swoich koleżankach i Paniach. W każdej z klas nie zabrakło kwiatów i drobnych upominków. Każda dziewczynka czuła się w tym dniu wyjątkowo.

• Caritas i akcja "Zostań aniołem dobroci"

• Rozpoczęła się kolejna inicjatywa szkolnego kola Caritas. W każdy czwartek zbieramy fundusze na szczytny cel. Uczniowie sprzedają ciasto, planujemy również sprzedaż tostów na ciepło oraz tortilli. Zapraszamy.

• Dzień kobiet

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć wyjątkową atmosferę. W tym roku nie było akademii, ale każda klasa świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób, a klasowe samorządy prześcigały się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia Dnia Kobiet. Na dużej przerwie Samorząd Uczniowski czytał aforyzmy związane z tym dniem i mogliśmy wysłuchać piosenek o kobietach. Chłopcy przebrali się za dziewczyny, czym wzbudzili uśmiech na wielu twarzach. Wszystkim Paniom i małym i dużym składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do obejrzenia galerii

• Szałamaja

• W dniach 3 i 4 marca odbył się XXXIX Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej Szałamaja.

23 SWDH Bezimienni pełniła służbę jako ochrona podczas całej Szałamai.

Zespół pod nazwą Kilogram dżemu reprezentowany przez członków naszej drużyny zdobył nagrodę publiczności.

• Żołnierze Wyklęci

• 7.03.2023 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl słowno- muzyczny upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.

Dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury https://www.facebook.com/gardejagok gościliśmy na profesjonalnej scenie, dzięki czemu wydarzenie nabrało jeszcze bardziej doniosłego charakteru.

Program rozpoczęła żywa lekcja historii, która poprowadził Pan Marek Józefowicz. Zaproszeni goście- Pan Andrzej Chmielewski- historyk oraz Leszek Torłop- syn jednego z Żołnierzy opowiadali o wydarzeniach lat 50 ubiegłego wieku. Przybliżyli uczniom jak wyglądały prześladowania i jak wielki patriotyzm charakteryzował wielu ludzi tamtych czasów. Dzięki bezpośredniej relacji i opowieściom naszych gości temat nabrał zupełnie nowego charakteru. Kontakt z żywym słowem i ludźmi, których temat dotykał sprawiły, że nasi uczniowie z zainteresowaniem i przejęciem słuchali o minionych wydarzeniach.

Po relacji naszych gości na scenie wystąpili uczniowie przygotowani prze Panią Anetę Walczak oraz pana Marka Józefowicza. Spektakl dostarczył gościom i uczniom wielu wzruszeń. To była wspaniała lekcja patriotyzmu.

• Turniej PIłki Ręcznej

• W dniu 3 marca odbył się turniej Piłki Ręcznej dziewcząt rocznika 2012 o puchar Dyrektora SP w Gardei. W rywalizacji brały udział cztery drużyny : SP 12 Tczew, SP 4 Tczew, Spoms Kwidzyn i gospodarz turnieju SP Gardeja rywalizacja była zacięta a wszystkie mecze bardzo wyrównane:

Kolejność końcowa turnieju:

SP 4 Tczew

SP 12 Tczew

SPOMS Kwidzyn

SP Gardeja

Organizatorem turnieju był Jarosław Dubas oraz Dariusz Koszyński

• Gofry w świetlicy

• Już po raz kolejny dzieci w świetlicy szkolnej wraz z Panią Kamila Kawską robiły gofry. Dzięki uprzejmości rodziców dostarczono niezbędne produkty. Było smacznie i miło. Dziękujemy

Gofry

• Spotkanie z pielęgniarką szkolną

•  02.03. odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną dla klas VI-VIII mające na celu przygotowanie uczniów do konkursu Trzymaj formę. Koordynatorem konkursu jest pani Kamila Kawska, która serdecznie dziękuje pani pielegniarce za pomoc uczniom w opanowaniu materiału. Na spotkaniu omówiono zakres materiału, aby uczniowie utrwalili wiedzę zdobytą do tej pory na zajęciach dodatkowych.

• Wycieczka do kina

• W dniu 28 lutego klasa VIIA oraz VIIIA wraz z wychowawcami i opiekunami udały się na wycieczkę do kina. Młodzież obejrzała nową adaptację filmu "Titanic" „Titanic” to amerykański melodramat i jednocześnie film katastroficzny z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona, oparty na autentycznym wydarzeniu – zatonięciu statku Titanic w 1912 roku. Główne role zagrali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Obraz zdobył jedenaście Oscarów, w tym za najlepszy film. Legendarny film wrócił na ekrany kin w wersji 3D.