• Akcja pomocy dla Zuzi

• W naszej szkole odbyła się akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego pod przewodnictwem Pani Joanny Dubas- Jaworowicz. Przeprowadziliśmy akcje sprzedaży ciasta oraz zbiórke datków wśród nauczycieli. Łączna kwota to 1020zł. Pieniądze zostały przekazane rodzicom dziewczynki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziekujemy, a Zuzi życzymy dużo sił , uśmiechu...

• Dyskoteka Walentynkowa

• 14 lutego w Dniu Zakochanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gardei odbyła się dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski. Do zabawy zaproszono wszystkich uczniów od klasy IV do VIII.

Podczas dyskoteki Samorząd uczniowski rozdał przygotowane i dostarczone wcześniej Walentynki, które wprowadziły wszystkich obdarowanych w jeszcze lepszy nastrój

Na wszystkich przybyłych uczniów czekały słodkie upominki.

Wszystkim uczestnikom dyskoteki, w imieniu Samorządu szkolnego, dziękujemy za wspólną zabawę

• Bal karnawałowy klas I-III

• W dniu 3.02. 2023r odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Podczas balu dzieci mogły wykazać się w kilku konkursach. Uczniowie bawili się doskonale. Na zakończenie zostali wyłonieni król i królowa najlepszej zabawy. Każde dziecko otrzymało słodki upominek.

• Wypoczynek zuchów

• Nasza zuchowa drużyna z 13 GZ"Czarne Jagódki" spędziła w tym roku niezapomniany czas ferii zimowych. Dzieci wraz z druhną Aneta Walczak i kilkoma dziewczynkami z klasy VIII wyjechały do Gdańska na tygodniowy wypoczynek. Wśród atrakcji było zwiedzanie muzeum bursztynu, sklep Lego, w którym dzieci wykonały ludziki, zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej, Jump City, zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum Morskie, Akwarium w Gdyni, Dar Pomorza, Muzeum Iluzji oraz wiele innych atrakcji. Dzieci nie zapominały też o odrabianiu lekcji, gdyż wyjazd odbywał się zaraz po zakończeniu ferii zimowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Spotkanie z kuratorem sądowym

• 1 lutego odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły klas 6-8 z kuratorem sądowym. Tematem spotkania było przestrzeganie prawa jako obowiązek każdego ucznia, rodzaje środków wychowawczych stosowanych przez Sąd w stosunku do nieletnich łamiących prawo. Spotkanie poprowadził kurator sądowy Pan Maciej Jurkowski

spotkanie z kuratorem

• Projekt "Szkoła bliska pracy".

• 31 stycznia uczniowie klas VIII udali się do Kwidzyna w ramach projektu "Szkoła bliska pracy".

Projekt „Szkoła bliska pracy” ma na celu wparcie młodzieży w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej, a tym samym poprawę edukacji oraz promocję kształcenia na kierunkach technicznych. Projekt skierowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Robotyzacja to świetna metoda na zainteresowanie młodzieży elektroniką i kierunkami technicznymi, a uczestnictwo w projekcie jest dobrą okazją na zastanowienie się, w którą stronę pokierować swoją dalszą edukację. Rozwój w tych kierunkach umożliwia klasa patronacka LACROIX, w której kształcą się młodzi technicy elektronicy.

W ramach projektu młodzież szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego wzięła udział w warsztatach elektronicznych na terenie firmy LACROIX a w najbliższej przyszłości weźmie udział w warsztatach z robotyki na terenie swojej szkoły. Warsztaty z obu etapów projektu poprowadzą specjaliści z firmy LACROIX oraz uczniowie klasy patronackiej - technikum elektronicznego z CKZiU w Kwidzynie.