• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

            W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w strojach koloru zielonego, ponieważ symbolizuje on życzliwość i tolerancję. Na dużej przerwie na holu głównym zebrała się społeczność całej szkoły by podziwiać plakaty wykonane przez klasy, wysłuchać przygotowanych przez starszych kolegów informacji czym jest tolerancja i wspólnie zatańczyć do piosenki "Tolerancja" Sojki.

            Każdy z nas jest inny, ale wszyscy mamy podobne marzenia, zainteresowania, potrzebujemy przyjaciół, miłości, szacunku, akceptacji. To bardzo ważne, aby takie wartości móc przekazywać innym, starszym i młodszym, chłopcom i dziewczynkom, zdrowym i niepełnosprawnym. Ideą było zachęcenie uczniów, aby w ich życiu tolerancja zagościła i towarzyszyła każdego dnia.

          • Szkoła pamięta

          • Nasza szkoła brała udział w akcji „Szkoła pamięta”. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Oto pamiątkowy dyplom otrzymany z Ministerstwa Edukacji w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka#szkołapamięta

        • Akcja "Szkoła do hymnu"
          • Akcja "Szkoła do hymnu"

          • Po raz piąty w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbyła się akcja "Szkoła do hymnu". Mazurka Dąbrowskiego uczniowie odśpiewali o godzinie 11:11. Organizatorem akcji "Szkoła do hymnu" jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona po raz piąty. W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11 Mazurek Dąbrowskiego śpiewany jest w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także placówkach polonijnych. Również w naszej szkole przyłączyliśmy się po raz kolejny do tej akcji. Po odśpiewaniu hymnu zostały wręczone nagrody za udział w konkursach.W czwartek umieściliśmy bezpośrednią relację z tego wydarzenia, natomiast dziś zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • Apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
          • Apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

          • „Wolność kocham i rozumiem” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.

            Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

            Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

            To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności. Dyrektor szkoły Sylwia Mazurek złożyła kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości.

            Apel został przygotowany przez Panią Joannę Dubas- Jaworowicz, Marka Józefowicza oraz Piotra Schaefera

          • Dowozy w dniach 15- 17 listopada

          • INFORMACJA

            Informujemy, że w dniach od 15.11.22r do 17.11.22r.odbywają się próbne egzaminy dla uczniów z klas VIII SP. Do szkoły na 7.50 przychodzą lub przyjeżdżają uczniowie z klas I–III SP według planu oraz klasy VIII SP. Pozostali uczniowie z klas IV-VII SP i z klas I–III SP według planu przychodzą lub przyjeżdżają na II zmianę – na 10.35 Przywozy i odwozy będą odbywać się według harmonogramu zamieszczonego poniżej. Godziny dowozów i odwozów podaję dla poszczególnych tras oddzielnie i proszę się z tym zapoznać. Przywozy na II zmianę zmieniły się tylko w czwartek na trasie Jamy, Gardeja II, a pozostałe nie uległy zmianie. Świetlica podczas tych 3 dni jest czynna od 7.00-16.00.

          • PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

          •  

            W DNIU 08.11.22R. ODBYŁO SIĘ PASOWANIE UCZNIÓW Z KLASY IA I IB NA ,,ŚWIETLIKA”. SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ W KLASACH W OBECNOŚCI PANI WICEDYREKTOR, NAUCZYCIELA ŚWIETLICY, WYCHOWAWCÓW ORAZ TRZECH UCZENNIC Z KLASY IIIA. ZASTĘPCA DYREKTORA PANI JOLANTA KISTOWSKA POPRZEZ DOTKNIĘCIE ZACZAROWANYM OŁÓWKIEM RAMIENIA KAŻDEGO DZIECKA ZAMIENIŁA GO W PRAWDZIWEGO ,,ŚWIETLIKA”. UROCZYSTOŚĆ TA ODBYŁA SIĘ W MIŁEJ I PRZYJAZNEJ ATMOSFERZE. DZIECI Z KLAS I OTRZYMAŁY PREZENTY. WSZYSTKIM ,,ŚWIETLIKOM” ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW W NAUCE I SAMYCH PRZYJEMNYCH CHWIL SPĘDZANYCH W ŚWIETLICY.

        • LABORARATORIA PRZYSZŁOŚCI – zajęcia świetlicowe.
          • LABORARATORIA PRZYSZŁOŚCI – zajęcia świetlicowe.

          • LABORARATORIA PRZYSZŁOŚCI – zajęcia świetlicowe.

            Uczniowie z klas IV – VIII (SP) podczas zajęć świetlicowych wykorzystywali klocki LEGO w ramach programu ,,LABORARATORIA PRZYSZŁOŚCI”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych oraz rozwijanie umiejętności praktycznych u młodzieży. Dzieci na każdym etapie procesu projektowania wykorzystały umiejętności projektowania inżynierskiego, określając problem oraz kryteria osiągnięcia sukcesu. Tworzyli różnego rodzaju prototypy, udoskonalali je oraz wskazywali najlepsze dzieła. Zajęcia podobają się uczniom i sprzyjają odkrywaniu ich talentów oraz rozwijają zainteresowania.

             

             

          • Harcerze sprzątali groby na Świeta Zmarłych

          • Jak co roku , w dniach poprzedzających Święto Zmarłych , 23 SWDH Bezimienni podjęła służbę na rzecz lokalnej społeczności. Harcerze sprzątali zapomniane groby na cmentarzu parafialnym w Gardei. Łącznie uporządkowali ponad 10 grobów. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

          • Bal wszystkich Świętych

          • 3 października 2022 w Szkole Podstawowej w Gardei odbył się Bal.Cieszymy się, że wspólnie, po latach pandemii mogliśmy wyrazić radość wspólnego świętowania w towarzystwie tych, którzy swoim życiem udowadniali, że można kochać prawdziwie, bezinteresownie.Taniec i rozmyślania nad ich życiem były najważniejsze.Po balu została nadzieja, że życie ma wielki sens, jeśli nadamy mu piękny wymiar miłości do siebie i drugiego człowieka

          • Pamięci tych co odeszli

          • Pamięci tych co odeszli. W przededniu Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły- harcerze oraz Caritas odwiedzili cmentarz wraz z Panią Vice Dyrektor Jolantą Kistowską. Zapaliliśmy znicze przy grobach naszych bliskich, pracowników i uczniów naszej szkoły.Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...Ks. J. Twardowski

          • Wycieczka do kina klas młodszych

          • W dniu 28.10.2022r. klasy I-III Szkoły podstawowej w Gardei uczestniczyły w wycieczce do kina. Z bajki " Nel I tajemnica kurokota " dowiedziały się na czym polega prawdziwa przyjaźń oraz jak ważne jest, aby zawsze mówić prawdę i być szczerym. Po seansie dzieci były bardzo zadowolone.

          • Dzień bez plecaka

          • 26 października 2022 r. w naszej szkole z inicjatywy Samorzadu Uczniowskiego obchodzony był Dzień bez plecaka – z ang. „no backpack day”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.Podczas „No backpack day” dzieci przychodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. W ten sposób chcą zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole sklepowe wózki, chlebaki, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, kaski motorowe, pojemniki na ciasto, drapaki dla kota, skrzynki na narzędzia, odkurzacze, opony, szafki, skrzynie i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          • 24 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Sylwie Mazurek. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy, logo szkoły, legitymacje oraz drobne upominki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.