• Wycieczka do Gdańska klas V i III

• Dnia 7 czerwca klasy Va i b oraz klasa IIIB wraz z wychowawcami: Panią Magdaleną Tadrowską, Kamilą Wichowską i Magdaleną Plewką wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Dzieci miały okazję zwiedzić Stadion Piłkarski i zobaczyć miejsca zazwyczaj niedostępne dla kibiców. Następnie klasy udały się na wspólny posiłek, a gdy nabrały sił, spalały kalorie w parku trampolin. Wycieczka była pełna wrażeń, uczniowie zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domów.

• Konkurs wiedzy o Rosji

• Na przełomie maja i czerwca odbył się konkurs zorganizowany przez Pania Kamile Kawską oraz Pana Marka Józefowicza dotyczący wiedzy o Rosji. Konkurs był zorganizowany dla klas VII i VIII. Laureaci:

Klasy VII

I miejsce- Kacper Mówiński

II miejsce- Amelia Gutkowska i Filip Fedirko

III miejsce- Kinga Piaskowska, Kornelia Zygmunt, Amelia Górska

Klasy VIII

I miejsce- Jakub Hirski

II miejsce Patrycja Plewka, Martyna Olech, Weronika Arbszajtys

Serdecznie gratulujemy!

• Bieg po zdrowie – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

• Uczniowie klasy 4 brali udział w akcji Bieg po zdrowie. Podczas zajęć rozmawiali z pielęgniarką panią Donatą Dzwonkowską o szkodliwości palenia tytoniu oraz e-papierosów. Na lekcji matematyki obliczali koszt jaki ponosi palacz przez rok palenia papierosów. Na koniec wykonali piękne plakaty profilaktyczne

Projekt antytytoniowej edukacji zdrowotnej

„Bieg po zdrowie” to program edukacji antynikotynowej. Został przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy ze ekspertami z dziedziny psychologii. Odbiorcami programu są uczniowie szkół podstawowych (9-10 lat) oraz ich nauczyciele i rodzice.

Celem projektu edukacyjnego „Bieg po zdrowie” jest zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zapobieganie lub opóźnianie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży.

Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

• Lekcja otwarta w klasie I

• W dniu 7.06 klasa Ib gościła na lekcji otwartej dzieci z zerówki wraz z ich wychowawcą Panią Dominiką Byczkowską. Dzieci poznały różne metody oraz techniki, z których korzystamy podczas lekcji. Wykonały również prace plastyczne z pomocą starszych kolegów. Bawiły się świetnie, niektóre z nich nie mogą się doczekać kiedy zasiądą w szkolnych ławkach.

Napisz do: Joanna Meger

• Bal ósmych klas

• W piątek 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasisty, który został zorganizowany przez rodziców, uczniów i wychowawców klasy ósmych.

Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza zatańczonego przez przyszłych absolwentów szkoły. Rodzice, goście, nauczyciele i p. Dyrektor ze wzruszeniem obserwowali, jak uczniowie tańczą poloneza. Na zakończenie części tanecznej uczniowie klas ósmych zaskoczyli wszystkich brawurowym wykonaniem „Belgijki”. Po tańcach przyszedł czas na krótką przemowę Pani Dyrektor Sylwii Mazurek. Następnie głos zabrał wójt Gminy Gardeja Kazimierz Kwiatkowski, który przygotował dla każdego ucznia miłą niespodziankę w postaci książki o naszej gminie.

Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na krótki program słowno- muzyczny.

Należy podkreślić, że rodzice ósmoklasistów zadbali o niepowtarzalną atmosferę, tak aby ich pociechy na długo zapamiętały ten wyjątkowo udany bal.

• Wycieczka klasy VIIB i IV

• 2 czerwca odbyła się wycieczka klasy VIIB oraz klasy IV do Gdańska. Opiekunami wycieczki byli wychowawcy: Pani Aneta Walczak, Kamila Kawska oraz Pani Joanna Meger i Pan Marek Józefowicz. Dzieci udały się do parku trampolin, gdzie na zajęciach z trenerami mogli zapoznać się parokurem, oraz poskakać na trampolinach. Następnie miały umówione spotkanie na bitwie laserowej. Po zabawach ruchowych wyruszyliśmy do kina i na posiłek. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

• Dzień Dziecka

• Jak co roku w naszej szkole został zorganizowany festyn z okazji Dnia Dziecka. Na naszych uczniów czekała moc atrakcji. Przygotowano wiele aktywności, dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, bawić się na powietrzu z animatorka zabawy, napić herbaty i zjeść pyszne ciasto w kawiarence, posilić sie pyszna kiełbasą przygotowana przez nasze panie z kuchni, zakupić fanty na loterii i wygrać świetne nagrody, pomalować twarze, zaprezentować talenty wokalne na karaoke, skorzystać z fotobudki, zagrać w quizie, czy wziąć udział w zajęciach plastycznych. Odbył się również rozgrywki sportowe. Atrakcjom nie było końca. Dziś pierwsza część fotorelacji. Kolejna już wkrótce